duman olan adam

Martin Beck Serisinin 2. Kitabı “Duman Olan Adam” Yayımlandı

/
1 dakikalık okuma

Duman Olan Adam, yine Bige Turan Zourbakis çevirisiyle Ayrıksı Kitap’tan çıktı… Modern polisiye edebiyatının önemli kalemlerinden İsveçli yazarlar Maj Sjöwall ve Per Wahlöö’nün 60 ve 70’li yıllarda yarattığı Martin Beck serisi, yeni baskılarıyla geçen aydan itibaren raflardaki yerini almaya başlamıştı.

Ünlü bir İsveçli gazeteci arkasında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Duman olup uçmuştur sanki. Bu gizemli kayboluşun izini sürmek de Komiser Martin Beck’e düşer. Üstelik bir de bu gizemli olay yüzünden soruşturmayı dilini hiç bilmediği Budapeşte’de yürütmek zorunda kalacaktır.

Modern toplumun ekşi dokusuna ayna tutarken tüm dünyada sayısız polisiye yazarına da esin kaynağı olan Martin Beck serisinin ikinci kitabı Duman Olan Adam da, yeni baskısıyla okurla buluştu.

İskandinav polisiyesinin kraliçesi olarak anılan 1935 Stockholm doğumlu Maj Sjöwall ile 1926-1975 yılları arasında yaşayan Per Wahlöö’nin yaratığı Martin Beck serisi, toplam 10 kitaplık bir külliyat oluşturuyor. Birçok dile çevrilen seri, Edgar Allan Poe ve İsveç Akademisi başta olmak üzere pek çok ödülün de sahibi…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

on küçük zenci
Önceki Hikaye

Ediz Hun, "On Küçük Zenci" ile İlk Kez Tiyatro Sahnesinde

kıyamet polisi
Sonraki Hikaye

Edgar Ödüllü "Kıyamet Polisi" Raflarda

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…