kıyamet polisi

Edgar Ödüllü “Kıyamet Polisi” Raflarda

/
2 dakikalık okuma

Ben H. Winters’ın Edgar ve Philip K. Dick ödüllerine sahip romanı Kıyamet Polisi, yeni baskısıyla raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. İthaki Yayınları’ndan bu hafta çıkacak roman, “Katil kim?” sorusuyla birlikte “Medeniyetin temel taşları nelerdir, hayatın değeri nedir, sayılı günümüzün olduğunu bilsek, gerçekten ama gerçekten ne yapardık?” gibi soruların yanıtlarını arıyor.

Dünyanın sonuna 6 ay kaldı. Uzaydaki küçük mavi noktaya, yeryüzüne, dünyamıza, 2011GV1 isimli bir asteroit çarpacak ve yaşam sona erecek. Peki, bu kadar kısa sürede öleceksek, cinayetleri çözmenin ne anlamı var?

İçine kapanık bir sigortacının şüpheli intiharını araştırmaya başlayan Dedektif Hank Palace, ekonominin iflasa koştuğu, camilerin, kiliselerin, sinagogların dolup taştığı, komplo teorilerinin havada uçtuğu, çaresizliğin inkârla birbirine karıştığı böyle bir dünyada, her hafta düzinelerce intiharın yaşandığı bir şehirde aklını korumaya uğraşıyor.

İthaki Yayınları etiketiyle raflarda olacak Kıyamet Polisi, insanların yığınlar halinde istifa edip iyi kötü tüm arzularının peşine düştüğü bir dünyada mesleğini umursayan nadir kişilerden birini, hayatı boyunca düşlediği işi insanlık tarihinin en kötü zamanında elde eden Hank Palace’ı anlatırken “Katil kim?” sorusunun ötesine adım adıyor. “Medeniyetin temel taşları nelerdir, hayatın değeri nedir, sayılı günümüzün olduğunu bilsek, gerçekten ama gerçekten ne yapardık?” gibi soruların cevaplarını arıyor.

Polisiyeyle bilimkurguyu buluşturan Ben H. Winters imzalı roman, üçlemenin ilk kitabı. Kıyamet Polisi‘nin Edgar En İyi Polisiye Roman ve Philip K. Dick ödüllerine layık görüldüğünü belirtelim…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

duman olan adam
Önceki Hikaye

Martin Beck Serisinin 2. Kitabı "Duman Olan Adam" Yayımlandı

yaprak öz
Sonraki Hikaye

"Berlinli Apartmanı" Yeni Baskısıyla Raflarda

En Son Yazılar