Luther 5. Sezon Çekimleri Ocak Ayında Başlıyor

/
2 dakikalık okuma

Aralık 2015’te yayınlanan iki bölümlük (evet, iki bölüm) 4. sezonuyla ağzımıza bir parmak bal çalıp ortadan kaybolan Luther, geri dönüyor. Ta haziran ayından beri bugünün geleceğini biliyorduk ama insan yine de heyecanlanıyor. 5. sezonun çekimlerine gelecek ay başlanıyor. John Luther’ı yeniden ekranda görmemize sayılı günler var artık…

maxresdefault-e1512550969516

Dizinin yaratıcısı Neil Cross, “Hazırlıklar son aşamada. Ekibe katılacak yeni insanları belirliyoruz. Çekimler, ocak ayında başlayacak. Nedendir bilinmez; kışın karanlığı ve derinliğini seviyorum,” diyerek prodüksiyonun hazirandan beri neden bu kadar geciktiğine biraz da olsa açıklık getirdi.

Cross, aynı zamanda BBC’nin en özel işlerinden Luther‘ın senaristi…

Çekimlere gelecek ay başlanacak ama dört bölümlük polisiye dizinin ne zaman yayınlanacağına ilişkin henüz bir bilgi yok maalesef. Çekimlere başlanacağını bilmek yine de güzel.

John Luther’ı özlemiştik

Dizide canlandırdığı sert, pervasız, sorunlu ama duygu yüklü dedektif karakteriyle alıp yürüyen Idris Elba’nın karanlıklar içinde, suçlular peşinde koşarkenki halini özlemiştik hani. Dizide izleyemesek de peş peşe rol aldığı filmlerle son dönemin en gözde isimlerinden Elba.

Sinema filmine mi dönüşecek, göreceğiz…

Buradan dizinin geleceğine gelirsek; Neil Cross, dizinin ucunun açık bırakılarak bir sinema filmiyle tamamlanacağına ilişkin söylentilere dair de küçük bir açıklaması var: “Öyle ya da böyle bu dizi bitecek. Bunu sadece Idris’in yoğun programı ve başarılı kariyerini düşünerek söylemiyorum. Bittiğinde Luther‘ı çok özleyeceğiz ama ancak bu aşamadan sonra geleceğe ilişkin fikirlere odaklanacağım. Her zaman daha fazlasıyla dönmedik mi?”

Cross’un son cümlesi, dedikoduları gerçek kılar mı dersiniz? Bekleyip göreceğiz…

Onun dediği gibi; 2010, 2011, 2013 ve 2015’te gıdım gıdım ilerleyip hafızamızda hoş anlar bırakan Luther‘ı özledik, özlüyoruz, özleyeceğiz…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Psikopat Bir Kadın Seri Katilin Cinayet Günlükleri "Itırşahi"

Sonraki Hikaye

Olunabilecek Bir Süper Kahraman: Sherlock Holmes

En Son Yazılar