the night manager

“Soğuktan Gelen Casus” TV’ye Hazırlanıyor

/
2 dakikalık okuma

AMC, The Night Manager‘ın başarısının ardından ikinci John le Carré uyarlamasına hazırlanıyor. Spy Who Came in From the Cold/Soğuktan Gelen Casus‘u televizyona aktaracak şirketin yanında yine BBC var.

Son olarak Altın Küre töreninden üç ödülle dönmüştü The Night Manager. Tom Hiddleton ve Hugh Laurie’li mini casusluk dramasının devamı gelir mi diye konuşulurken ortak yapımcılar AMC ile BBC’nin farklı planları olduğu ortaya çıktı. Ama neyse ki çok uzağa gitmiyorlar.

Yapımcılar, yeni bir John le Carré uyarlamasıyla geliyor. Bu kez seçilen roman çok satan, çok bilinen, daha önce filmi de çekilen (1965 tarihli filmin başrollerinde Richard Burton ve Alec Leamas vardı) The Spy Who Came in From the Cold/Soğuktan Gelen Casus.

Senaryo, Oscar ödüllü Simon Beaufoy’a teslim

Simon BeaufoyKendisi de bir İngiliz ajanı olan John le Carré’in 1963’te yayımlanan romanını diziye Simon Beaufoy uyarlayacak.

Bol ödüllü İngiliz senarist, The Full Monty‘den Closer‘a, 127 Saat‘ten Açlık Oyunları‘na ve Slumdog Millionaire‘e (En İyi Senaryo dalında Oscar kazandı) bir dizi önemli filmle tanınıyor.

Beaufoy, “Bugüne kadar yazılmış en iyi Soğuk Savaş öyküsü üzerinde çalışmak beni heyecanlandırıyor,” derken kitabın yazarı John le Carré’den  cesaretlendirici bir açıklama geldi: “Proje beni çok heyecanlandırdı. Ekibe güvenim tam.”

Henüz ekibi bilmiyoruz ne yazık ki. Dizinin formatı, süresi, oyuncuları, yönetmeni ve ne zaman yayınlanacağına dair haberler için takipte kalın…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

cinayet tarlaları
Önceki Hikaye

Suç Belgeseli Dizisi: Cinayet Tarlaları

polisiye yazarlar
Sonraki Hikaye

Cüneyt Ülsever ve Suphi Varım İzmir'deydi

En Son Yazılar