Komiser Montalbano serisinin ikinci kitabı Terrakotta Köpek raflarda!

/
2 dakikalık okuma

İtalyan polisiyesinin ustası Andrea Camilleri’nin Komiser Montalbano serisi, Mylos Kitap etiketiyle yayımlanmaya devam ediyor. Serinin ikinci romanı “Terrakotta Köpek” raflarda!

Terrakotta Köpek Komiser Montalbano serisinin ikinci kitabı. Camilleri bizleri bir kez daha Sicilya gerçekliğinden doğan bir bulmacanın içine çekiyor. Montalbano bu sefer sadece günümüze yönelik suçların ve suçluların değil, Sicilya’nın kadim tarihine dek varan, Araplardan Hıristiyanlara uzanan bir düzlemde, katman katman bir kültür yumağının içinde debelenip duran insanların ardı sıra maceralara atılıyor.

Bir yandan Güney İtalya’nın çok kültürlü kadim tarihini, bir yandan II. Dünya Savaşı dönemi İtalya’sını, bir yandan görkemli bir aile trajedisini anlatan Camilleri, okurlarına mafya, yozlaşan kurumlar, yasadışı ticaret üçgeninde sürüklenen bir polisiye sunuyor. Doğru olanı yapma ve gerçeği arama tutkusunu her daim ön planda tutan Montalbano bizleri Sicilya güneşinin aydınlattığı topraklardaki dramları, korkuları, hüzünleri ve karmaşaları duyumsamaya davet ediyor. Olaylar, zamanlar ve mekanlar arası bir bulmaca olan Terrakotta Köpek’te Camilleri ustalığını bir kez daha kanıtlarcasına vites artırıyor.

Yazar Hakkında:

Andrea Camilleri : İtalyan’ın en çok okunan, onlarca farklı dile çevrilen usta polisiye yazarı. 22 kitaptan oluşan Komiser Montalbano serisinin romanları, TV’ye ve sinemaya da uyarlandı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Dünyanın en meşhur kriminoloğu Julia’nın maceraları, her ay Mylos Kitap’ta !

Sonraki Hikaye

Soren Sveistrup’un Kestane Adam Romanı Raflarda!

En Son Yazılar