Dünyanın en meşhur kriminoloğu Julia’nın maceraları, her ay Mylos Kitap’ta !

/
2 dakikalık okuma

Polisiye çizgi roman serisi “Julia”, Türkçedeki macerasına Mylos Kitap etiketiyle devam ediyor. Kaldığı yerden her ay yeni bir sayısıyla okurlarla buluşacak “Julia”, 76. sayısıyla raflarda yerini aldı!

Julia’nın yaratıcısı Giancarlo Berardi, bizde de çok sevilen Ken Parker’ın serüvenlerini yazan ünlü bir çizgi roman yazarı ve senaristidir. Julia’nın grafik yaratımında ünlü oyuncu Audrey Hepburn’den esinlenilmiştir.

Julia Kendall, Garden City Üniversitesi’nde suçlu profili ve psikolojisi üzerine dersler veren bir  kriminologdur. Garden City Polis teşkilatında, özellikle cinayet vakalarında danışmanlık yapar. Kahramanımız, suçlu profillerini analiz etmekte çok başarılıdır. Öykülerde psikolojik analizler, kriminal bulmacalara dönüşür. Julia maceralarında suçlu benliğinin derinliklerinde bir yolculuğa başlarız. İnsan bilinciyle sınırlı kalmayıp, bilinçdışının karanlık, esrarlı labirentlerine doğru ilerler ve labirentin sonunda katilin kimliğiyle yüzleşiriz. Bu yolculuk sırasında usta yazar Berardi’nin edebi dili devreye girer. Berardi, öykülerde tüm karakterlerin yaşamını, yansız ve zengin bir dille derinleştirir. Onları karton karakterler olmaktan çıkarır, yaşadığımız çevreden bir birey olarak sunar.

Başarılı senaryoları ve gerçekçi çizgileriyle sıradan bir çizgi roman olmanın çok ötesine geçen Julia’yı, polisiye roman sever okurların da çok beğeneceğine eminim.”
Batuhan Cantürk (221B dergi yazarı)

Julia’yı Mylos dükkandan temin edebilirsiniz.


Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Amazon Prime Video Türkiye’nin Ağustos 2021 takvimi açıklandı

Sonraki Hikaye

Komiser Montalbano serisinin ikinci kitabı Terrakotta Köpek raflarda!

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…