WB Discovery UK’den yeni bir gerçek suç belgesel serisi: Inside the Heist

2 dakikalık okuma

Warner Bros. Discovery UK, Kuzey İngiltere merkezli yapım şirketi Twenty Six 03’ten yeni bir gerçek suç belgesel dizisi ‘Inside the Heist’in hazırlandığını duyurdu.

Altı bölümlük dizinin her bölümü, son 25 yılın en küstah ve iyi planlanmış soygunlarından birine ışık tutacak ve kriminologlar, güvenlik uzmanları ve hukukçuların yanı sıra eski suçluların görüşlerini içerecek. Dizide ayrıca her bir soygunun karmaşık planlamasını ve yürütülmesini incelemek için yeniden yapılandırmalar, kapsamlı güvenlik görüntüleri ile haber ve polis arşivi kullanılacak.

Seride keşfedilecek olan altı büyük çaplı hırsızlık, ABD tarihindeki en büyük nakit soygunu olan 1997 Dunbar silahlı soygunu; İngiltere’nin en büyük soygunu olan ve üç ayrı uzun metrajlı filmin ve bir TV mini dizisinin temelini oluşturan 2015 Hatton Garden soygunu; 2000 yılında Londra’daki Millenium Dome baskını, şehir polisinin hikayelerle dolu Flying Squad birimi tarafından engellenen bir elmas sergisinin soygun girişimi; hırsızlara 100 milyon dolardan fazla para kazandıran ve tarihin en büyük elmas soygunu olan 2003 Antwerp elmas soygunu; Stockholm’deki 2009 Västberga helikopteri soygunu; ve faillerin 20 milyon dolardan fazla para çaldığı, bankanın ana kasasının yağmalanması için bir oyalama olarak oyuncak silahlarla yapılan bir soygunun kullanıldığı Arjantin’deki 2006 Rio Banco soygunu.

Seri, Kasım ayında Birleşik Krallık’ta Discovery+’da piyasaya sürülecek, ardından Quest’te lansmanı yapılacak ve uluslararası bir sürüm yayınlanacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

HBO, True Detective 4. sezon için resmi onayı verdi, Kali Reis kadroya katıldı

Sonraki Hikaye

“See How They Run”ın ilk fragmanı yayınlandı

En Son Yazılar