idris elba yardie

Idris Elba’nın Yönettiği Yardie’den Fragman

/
2 dakikalık okuma

Idris Elba’nın sinemadaki ilk yönetmenlik denemesi Yardie‘den fragman geldi. 70’lerden 80’lere uzanan bir süreçte Londra’da geçen polisiye, yaz sonunda gösterime girecek…

Başlıca rolleri Aml Ameen, Stephen Graham, Akın Gazi, Everaldo Creary, Sheldon Shepherd, Shantol Jackson ve Naomi Ackie’nin üstlendiği Yardie, çocukluğunda gözleri önünde ağabeyi öldürülen Jamaikalı D’nin (Aml Ameen) öyküsünü anlatıyor.

D’nin hikâyesi

Jamaika asıllı Victor Headley’nin aynı adlı romanından uyarlanan filmin konusu kısaca şöyle:

Ağabeyinin öldürülmesiyle yaşadığı travmayı bir türlü atlatamayan D, Kingston’ın hâkimi, müzik prodüktörü King Fox’un (Sheldon Shepherd) kanatları altında büyümüştür. Fox, bir gün onu Londra’ya çağırır. Suç dünyasına adımını atan D, orada 10 yıl önce ağabeyini öldüren bugünün güçlü suç baronu Rico ile (Stephen Graham) karşı karşıya gelecektir.

“Yardie”, 24 Ağustos’ta vizyona giriyor

Olumlu eleştiriler alan film, önce Wire, ardından da Luther ile çıkış yapan, sonrasında son dönemin en popüler oyuncularından biri haline gelen Britanyalı aktör Idris Elba’nın sinemadaki ilk yönetmenlik denemesi.

Romanın sahibi Victor Headley’nin aynı zamanda senaryosuna da katkıda bulunduğu polisiye, ilk kez şubat ayında Sundance Film Festivali’nde gösterilmişti.

idris elba

Yardie, Britanya’da 24 Ağustos’ta vizyona girecek…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

John Malkovich
Önceki Hikaye

John Malkovich, Hercule Poirot Rolünde

orhan pamuk
Sonraki Hikaye

"Kara Kitap" Polisiye mi Tasavvuf Eseri mi?

En Son Yazılar