Homeland’da 6. Sezona Doğru Peter Quinn Yaşıyor

/
2 dakikalık okuma

Homeland‘in sezon finali sonrasında dizinin en az iki yıl daha devam edeceğini yazmıştık. Son bilgi, sevilen casusluk dramasına bir sezon daha eklenebileceği yönünde. Üstelik, sürprizi kaçırmayı göze alarak aktarıyoruz: Hastanede can çekişirken bıraktığımız Peter Quinn yaşıyor…

Dizinin yaratıcısı, yapımcısı ve senaristi Alex Gansa ile başrol oyuncuları Claire Danes (Carrie Mathison) ve Mandy Patinkin (Saul Bepisoded_221bson) katıldıkları bir panelde Homeland‘in geleceğine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Madde madde ilerleyelim:

  • -Dizinin merakla beklenen 6. sezonunun çekimleri New York’ta başlıyor. Sezonun ilk bölümü, Ocak 2017’de yayınlanacak.
  • -Homeland’e güçlü bir karakter daha katılıyor: Elizabeth Marvel (House of Cards‘ın Heather Dunbar’ı) seçilmiş ama henüz yemin etmemiş ABD Başkanı rolüyle karşımızda olacak. Açıklamaya göre dizideki adıyla Elizabeth Keane, iki başkan adayı Hillary Clinton ve Donald Trump’la yarış dışı kalan Demokrat aday adayı Bernie Sanders’dan özellikler barındıracak karakterinde.
  • -Carrie, CIA’ye dönmüyor. Daha büyük işlerin peşinde…
  • -Çekim öncesi dönemde dizinin yapımcıları, ABD’nin başkenti Washington D.C.’ye bir dizi ziyarette bulunmuş. Bu görüşmelerde hükümet yetkilileriyle İran ile sağlanan nükleer anlaşmanın içeriği -konuşulmuş. Yeni sezonda bu konu işlenecek sıklıkla. 11 Eylül saldırıları sonrasında Birleşik Devletler’de müslüman toplumuna bakış da önemli başlıklardan…
  • -Daha önce Alex Gansa, Homeland‘in en az iki sezon daha süreceğini açıklamıştı. Gansa, panel sonrası açıklamasını düzeltti bir anlamda: “Kendimize şunu sorduk; ‘Diziyi aynı kalitede ne kadar sürdürebiliriz?’ Yedi veya sekiz sezon, final için doğru görünüyor.”
  • -En iyisini sona sakladık: Sezon finalinde ölmek üzereyken bıraktığımız Peter Quinn (Rupert Friend) yaşıyor. Ancak zehirlenen ve bunun sonucu olarak ciddi felç geçiren Quinn’in nasıl ayağa kalktığını bekleyip görmemiz gerekiyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Robert Downey Jr.'dan Polisiye Dizi Geliyor

Sonraki Hikaye

Sam Wilson'la "Zodyak - Burçlar Kuşağı Cinayetleri" Üzerine

En Son Yazılar