Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

The Lesson is Murder (Disney+)

Eski FBI ajanı ve psikolojik kriminolog Dr. Bryanna Fox, yüksek lisans öğrencileriyle hüküm giymiş seri katilleri inceliyor ve profillerini çıkartıyor. Eğer David Fincher’ın Mindhunter’ını sevdiyseniz bu kriminoloji dizisine şans vermelisiniz. Disney+’ın belgesel dizi kataloğuna yeni eklenen The Lesson is Murder üç bölümüyle yayında.

the lesson is murder

The Night Logan Woke Up (BluTV)

Michel Marc Bouchard’ın La nuit où Laurier Gaudreault s’est réveillé isimli oyunundan uyarlanarak hazırlanan The Night Logan Wake Up, BluTV’ye yeni eklenenlerden. 1991 yılının Ekim ayında, Quebec’te bulunan küçük bir kasaba otuz yıl sonra ortaya çıkan sırlarla sarsılır.

Kanada’nın Fransız bölgesi Quebec’te geçen dizinin orijinal dili Fransızca. Dizinin yönetmen koltuğunda Xavier Dolan otururken, müziklerinde de herkesin tanıdığı Hans Zimmer’ın imzası bulunduğunu atlamayalım.

the night logan woke up

The Playboy Murders (Discovery+)

BluTV’nin Discovery+ seçkisinde gözden kaçmış olabileceğini düşündüğümüz bir başka kısa dizi: The Playboy Murders. ‘Playboy’ yaşam tarzına aşina olan altı kadının hayatını derinden sarsan cinayetleri konu eden dizi, bu görkemli yaşamın arkasındaki sırları açığa çıkartıyor. Gerçek görüntüler ve röportajlar içeren The Playboy Murders, gerçek suç seviyorsanız mutlaka göz atmanız gerekenlerden.

the playboy murders

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Lackberg ve Fexeus’un Şifre’si

Sonraki Hikaye

Röportaj: Alper Kaya

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…