Gŵyl CRIME CYMRU Festivali, 26 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında online gerçekleşecek

3 dakikalık okuma

Gŵyl CRIME CYMRU festivali, geçen sene online olarak gerçekleştirdiği festivalin gördüğü ilginin ardından, bu sene de, pandemi kısıtlamalarının da etkisiyle online olarak gerçekleşecek. 27 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek, katılımın ücretsiz olduğu festivalde Crime Fiction ve True Crime dünyasından yazarlar, gazeteciler, oyuncular ve çeşitli sektör profesyoneli yer alacak.

Festival ekibi, şimdiden – festivale yedi hafta olmasına rağmen – 1200 kayıt aldıklarını açıklamasıyla gördükleri ilgiyi doğruladı, ayrıca festival katılımcılarının ücretsiz biletleri satın almasıyla, festivalin kurumlara bağış yaptığını açıkladı.

Gŵyl CRIME CYMRU dijital festivali geçtiğimiz sene 26 Nisan – 3 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. Tamamı çevrimiçi olan ve yaklaşık bir saat süren on altı etkinlik, Crime Fiction ve True Crime edebiyat dünyasından çok çeşitli yazarları ve TV kişiliklerini içeriyordu. Konuk ülke İzlanda’dan uluslararası üne sahip iki yazar da ekibe katıldı ve toplamda 52 yazar, 2 gazeteci, 3 yayıncı, 1 aktör ve 2 tanınmış muhabir hafta boyunca etkinliklerde yer aldı.

Etkinlikle ilgili yazar geri bildirimleri son derece olumluydu ve tüm davetliler, bu sene Aberystwyth’te yapılacak olan bir sonraki festival için Gŵyl CRIME CYMRU Festival ’22’de yer alma davetini kabul etti.

Geçtiğimiz seneki etkinlik raporuna göre; Gŵyl CRIME CYMRU Festival Online ’21 etkinliklerini Eventbrite aracılığıyla izlemek için 3.300 kişi kaydoldu. Bilet rezervasyonlarının %22’si Galler’den, %47’si İngiltere’nin geri kalanından, %8’i İrlanda dahil Avrupa’dan, %16’sı Kuzey Amerika’dan ve %6’sı dünyanın geri kalanından yapıldı. Kayıt yaptıranların %60’ı etkinlikleri canlı olarak izledi ve 2000’den fazla kişi de festival boyunca etkinliklerin Youtube’da kayıtlı versiyonlarını izledi. İzleyicilerden gelen geri bildirimler olumluydu ve katılımcıların %61’i Aberystwyth’deki Gŵyl CRIME CYMRU Festival ’22’ye gelme niyetlerini belirtti. 

Festival videoları Gŵyl CRIME CYMRU Youtube kanalında yayınlanmaya devam ediyor: Festival videoları Gŵyl CRIME CYMRU Youtube kanalında yayınlanmaya devam ediyor.

Festival Programı ve Biletler: https://gwylcrimecymrufestival.co.uk/pif/

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

‘The Informant’: HBO Max, Macar casus dramasından ilk fragmanı yayınladı

Sonraki Hikaye

221B Editörleri Öneriyor

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…