Viaplay, Anders de la Motte’nin aynı adlı romanından uyarlanan psikolojik gerilim dizisi “End of Summer”ın siparişini verdi

3 dakikalık okuma

İskandinavya’nın önde gelen yayıncısı Viaplay, Anders de la Motte’nin aynı adlı çok satan İsveç romanından uyarlanan psikolojik gerilim dizisi “End of Summer”ın siparişini verdi.

Björn Carlström (“Jägarna”) ve Stefan Thunberg (“Wallander”) tarafından kaleme alınan dizinin yönetmenliğini Jens Jonsson (“Young Wallander”) ve Henrik Georgsson (“The Bridge”) üstleniyor. Harmonica Films’teki Per Janérus, SF Studios ve Film i Skåne ile birlikte yapımcılık yapıyor.

Bir Viaplay orijinali olan “End of Summer” 2023’te platformda prömiyer yapacak. Önde gelen oyuncular daha sonraki bir aşamada açıklanacak. Dünya çapındaki satışlar Viaplay Content Distribution tarafından gerçekleştiriliyor.

Dizi, 1984’te bir yaz akşamı, İsveç’in güneyindeki kırsal kesimde 5 yaşındaki bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor. Polis soruşturması gerçeği bulamıyor, ardında dedikodular, şüpheler ve yaslı bir aile kalıyor. Yirmi yıl sonra, çocuğun ablası Vera, Stockholm’de bir grup terapi seansına liderlik ederken, genç bir adam tuhaf bir şekilde tanıdık bir çocukluk anısını anlatır. Sarsılmış bir Vera, hiç bitmeyen yaz aylarında gerçekte ne olduğunu herkes için ortaya çıkarmak için parçalanmış ailesinin evine gider.

De la Motte, “End of Summer’nun bir TV dizisi olması inanılmaz derecede heyecan verici” dedi. “Bunun üzerinde Harmonica Films ile uzun süre çalıştım ve şimdi Viaplay ile bunu gerçekleştirdik.”

Viaplay CCO’su Filippa Wallestam, Anders de la Motte’nin romanlarının 30’dan fazla ülkede bilindiğine dikkat çekti. “Gerilim, psikoloji ve karakter gelişiminin zorlayıcı karışımı ekrana güzel bir şekilde yansıyacak” dedi.Wallestam, “Bu proje için kameranın her iki tarafındaki yetenekler olağanüstü” diye ekledi.

Altı bölümlük dizinin çekimleri yakında İsveç’te başlayacak. Viaplay şu anda her İskandinav ve Baltık ülkesinde, Polonya, ABD ve Hollanda’da mevcuttur. Yayıncı bu yıl içinde İngiltere’de, ardından 2023’te Kanada, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de piyasaya sürülecek. Viaplay, 2023’ün sonuna kadar en az 21 ülkede pazar varlığına sahip olacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Simon Helberg, Peacock dizisi “Poker Face”in kadrosuna katılıyor

Sonraki Hikaye

İngiliz Polisiye Yazarlar Birliği'nin (CWA) her yıl en iyi polisiye romanlara verdiği prestijli Hançer Ödülleri sahiplerini buldu

En Son Yazılar