Neil Gaiman’ın Sandman evreninden “Dead Boy Detectives” dizi oluyor

3 dakikalık okuma

Variety’nin özel haberine göre, DC için Neil Gaiman ve Matt Wagner tarafından yaratılan karakterlere dayanan “Dead Boy Detectives”in, ilk olarak geçen sonbaharda pilot bölüm için çalışma onayı aldığı öğrenilmişti. HBO Max, sekiz bölümlük bir sipariş verdi.

Gösteri, iki ölü İngiliz genç olan Edwin Payne ve Charles Rowland ve onların “çok canlı” arkadaşları Crystal Palace’ın objektifinden kayıp, keder ve ölümü araştıran bir hayalet hikayesi olarak tanımlanıyor.

George Rexstrew ve Jayden Revri, Dead Boy Detectives Edwin Payne (Rexstrew) ve Charles Rowland (Revri) olarak rol alıyor, Kassius Nelson ise, Crystal Palace’ı canlandırıyor.

Dizideki diğer oyuncular arasında: Jenny the Butcher rolünde Briana Cuoco, Night Nurse rolünde Ruth Connell (HBO Max’in “Doom Patrol” dizisinin “Dead Patrol” bölümündeki rolünü yeniden canlandırıyor), Niko rolünde Yuyu Kitamura ve Esther rolünde Jenn Lyon yer alıyor.

Steve Yockey pilot bölümü yazdı ve showrunner olarak görev yapıyor. Yockey, Jeremy Carver ve Greg Berlanti ve Berlanti Productions’tan Sarah Schechter yönetici yapımcılar olarak görev yapıyor. Lee Toland Krieger pilot bölümü yönetti ve aynı zamanda David Madden ile birlikte pilot bölümde baş yapımcı olarak görev yaptı.

Yockey, “Uzun zamandır bu çizgi romana takıntılıyım, bu yüzden bu gerçek bir tutku projesi” dedi. “Ve Jeremy, Berlanti Productions, DC, WBTV, HBO Max – hepsi beni her çılgın, tuhaf ve rahatsız edici seçime koşmaya teşvik ediyor. Sonuç gerçekten karanlık bir eğlence olacak.”

Bu, Gaiman’ın ekrana uyarlanan işleri arasında daha önce Starz “Amerikan Gods”ı yayınlarken, Netflix geçen yıl “Lucifer”in son sezonunu yayınlamıştı. Netflix şu anda “The Sandman” dizisinin uyarlamasını hazırlıyor. Gaiman’ın şu anda Amazon’la genel bir anlaşması var ve Amazon “Good Omens”in dizi versiyonunu yayınladı. Bu şov için ikinci bir sezon yoldayken, Amazon da Gaiman’ın “Anansi Boys”una dayanan bir dizi hazırlıyor.

HBO Max orijinal içerik başkanı Sarah Aubrey, “Bir dedektif dizisindeki bu heyecan verici yeni dönüşle Steve, Jeremy ve Berlanti ekibiyle DC Evrenini daha da genişletmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Steve ve Jeremy’nin ‘Doom Patrol’da ilk kez tanıttıkları Dead Boy Detectives dünyasından büyülenmiştik ve gelecek korkunç gizemlerle mücadele eden doğaüstü dedektifleri takip etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Cameron Fox’un “Crimson Lake” romanından uyarlanan “Troppo” 20 Mayıs'ta yayında

Sonraki Hikaye

Polisiye Edebiyatın Sınırlarını Zorlamak | Arne Dahl Projesi Üzerine

En Son Yazılar