robert de niro

De Niro, The Irishman’de Baba II Günlerine Dönüyor

/
2 dakikalık okuma

Martin Scorsese ile Robert De Niro’yu yeniden buluşturan The Irishman üzerinde neredeyse 1 yıldır konuşuluyor, malum. Çekimlerine yeni yılın başlarında başlanacak suç dramasından yeni haber var. De Niro’nun gençliğini yine kendisi oynayacak. Efsanevi aktör, dijital olarak gençleştirilecek…   

irishman robert de niro

Amerikan popüler tarihinin önemli figürlerinden biri, Jimmy Hoffa. Kitaplara, filmlere konu oldu. 1992 tarihli aynı adlı filmde, tartışmalı sendika liderini Jack Nicholson canlandırmıştı.

Hoffa, 1975 yılında ortadan kaybolmuştu (1982’de resmen ölü ilan edildi). İşte Martin Scorsese’nin yöneteceği The Irishman‘de o günlere gidiyoruz. Frank “The Irishman” Sheeran’ın gizemli suç geçmişine odaklanıyor film.

Yıldızlar karması

de-niro-pacino-pesci-e-keitel-con-scorsese-per-the-irishman-1024x683

Oscar ödüllü Steve Zaillian’ın (Shindler’in Listesi) Charles Brandt’in kitabından uyarlayıp senaryosunu yazdığı filmde Sheeran’ı Scorsese’nin favori oyuncusu Robert De Niro canlandırıyor. Bitmedi; film, tam bir yıldızlar karması. Hoffa’yı Al Pacino, mafya babası Russell Bufalino’yu Joe Pesci oynuyor. Harvey Keitel ve Vinyl‘den hatırladığımız Bobby Cannavale de kadroda.

Dijital olarak gençleştirilecek

sheeran2233

Çekimlerine yeni yılın ilk döneminde başlanacak filmde Scorsese, farklı bir iş yapacağının sinyallerini veriyor.

Usta yönetmen, Sheeran’ın gençliğini canlandırması için aktör arayışına girmek yerine teknolojiye sığınıyor. Bir başka deyişle Sheeran’ın gençliğini yine aktörün kendisi canlandıracak.

Dijital efektler sayesinde De Niro, filmin bazı bölümlerinde Baba: II‘deki haliyle görünecek.

II. Dünya Savaşı gazisi Frank “The Irishman” Sheeran, ABD’ye döndükten sonra suç dünyasına adım atmıştı. En az 25 kişinin katili mafya tetikçisi, infaz emrini patronu Bufalino’nun verdiğini, Hoffa’yı kendisinin öldürdüğünü söylemişti.   

The Irishman’in 2018’de vizyona girmesi bekleniyor…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

John Wick: Chapter 2'den Yeni Fragman

Sonraki Hikaye

Snowden Filmi 6 Ocak’ta Vizyonda!

En Son Yazılar