Scorsese, De Niro ve DiCaprio’dan Gerçek Bir Suç Hikâyesi Geliyor

/
1 dakikalık okuma

Beyazperdenin en güçlü isimlerinden üçü, heyecan verici bir proje için bir araya geliyor. Empire‘da yayınlanan habere göre Martin Scorsese, Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio, gerçek bir suç hikâyesi üzerine çalışıyor.

Killers of The Flower Moon

Imperative Entertainment çatısı altında bir araya gelen üçlü, “Killers of The Flower Moon: The Osage Murders and The Birth of The FBI” isimli kitabı beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor.

[btnsx id=”943″]

Amerika tarihinin karanlık bir bölümüne odaklanan ve bu dönemin çarpıcı detaylarını ortaya koyan kapsamlı kitap, raflarda da epey ilgi görmekte. Osage Indian ulusu üyelerinin, 1920’lerde topraklarının altında petrol keşfetmelerinin ardından yaşadıklarını anlatan hikâye, Amerika tarihinin pek değinilmeyen noktalarından birine odaklanıyor. Anında dünyanın en zengin insanların arasına giren Osage Indian üyelerinin gizemli şekillerde tek tek ölmeye başlamaları, konuyu ilginç hale getiren unsur. Zengin toprak sahipleri ve petrol baronları arasında yeni bir rekabetin canlandığı bu süreç, federal hükümetin J.Edgar Hoover isimli genç ajanı araştırma için görevlendirmesiyle birlikte daha karmaşık bir hal alıyor.

[su_divider top=”no” divider_color=”#000000″]

[su_posts template=”templates/teaser-loop.php” id=”1408″ tax_operator=”1″]

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

The X-Files Sesli Kitabıyla Geliyor

Sonraki Hikaye

Shyamalan'dan "Split" ve "Unbreakable" Müjdesi

En Son Yazılar