CrimeCon, Gerçek Suç İçerikleri için Ödülleri Duyurdu, Başvurular Açıldı

3 dakikalık okuma

Gerçek suç içeriği yaratıcılarının ve hayranlarının yıllık toplantısı olan CrimeCon, ilk Clue Ödülleri’nin lansmanı ile ödüller evrenine katılıyor. 2021’de üretilen en iyi gerçek suç içeriklerini onurlandıracak olan tören, 30 Nisan’da Paris Las Vegas Hotel’de gerçekleşecek.

CrimeCon’un kurucusu ve yönetici yapımcısı Kevin Balfe, “Gerçek suç programları her zaman izleyicileri büyüledi, ancak 2017’de CrimeCon’un ortaya çıkmasından bu yana tür önemli ölçüde genişledi” dedi. “Gerçek suç topluluğu inanılmaz derecede tutkulu ve destekleyici, biz de bu alandaki istisnai değerde hikayeleri sorumlu ve etkili bir şekilde anlatan yaratıcıları tanımanın zamanının geldiğini hissettik.”

Ödüller için başvurular 17 Şubat’tan 25 Mart’a kadar açık olacak. Yalnızca senaryosuz, kurgusal olmayan içerikleri tanıyan yedi kategoride beş aday olacak. Kategoriler ise şunlar: olağanüstü epizodik diziler, televizyon; seçkin belgeseller, televizyon; olağanüstü epizodik diziler, podcasting; olağanüstü belgeseller, podcasting; olağanüstü belgesel film; yılın gerçek suç kitabı; yılın suç savaşçısı. Adaylar Nisan ayında açıklanacak.

Adaylar ve kazananlar, iHeart, Simon & Schuster ve Oxygen gibi markaların yapımcıları, yöneticileri ve yaratıcılarından oluşan CrimeCon seçim komitesi tarafından seçilecek. Kriterlere uygun projeler geçen yıl 1 Ocak ile 31 Aralık arasında yayınlanmış olmalı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde izlenebilir olmalıdır.

CrimeCon, bu yıl 29 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında gerçek suç hayranları ve yaratıcıları için paneller, canlı etkinlikler ve uygulamalı deneyimlerle Las Vegas’ta gerçekleşecek. İlk yıllık Clue Ödülleri için başvurular 11 Mart’a kadar indirimli bir fiyatla açık olacak. Daha fazla bilgi CrimeCon’un web sitesinde mevcut. 2022 Clue Ödülleri, Rob Schlissel tarafından veriliyor.

2022 Clue Ödülleri için zaman çizelgesi aşağıdaki gibidir:

Başvuruların Açılma Tarihi: 17 Şubat Perşembe
Erken Başvurular İçin Son Tarih: 11 Mart Cuma
Son Başvurular için Son Tarih: 25 Mart Cuma
Adaylıkların Açıklanması: Nisan 2022
CrimeCon Clue Ödül Töreni: 30 Nisan Cumartesi

Uygun projelerin prömiyeri 2021 takvim yılında (1 Ocak – 31 Aralık) yapılmış olmalıdır. Yalnızca senaryosuz ve/veya kurgusal olmayan içerik uygundur ve projeler Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olmalıdır.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

The Rookie Yeni Sezonuyla FOXCRIME Ekranlarında

Sonraki Hikaye

‘A Friend of the Family’: Anna Paquin, Jake Lacy, Colin Hanks, Lio Tipton

En Son Yazılar