Bir Solukta Bitireceğiniz Bir Mini Polisiye: In the Dark

3 dakikalık okuma

Pek çok sürükleyici yapımı ekranlara taşıyan BBC First, bu kez bir oturuşta izlenecek dört bölümlük mini dizi In the Dark’ı polisiye severlerle buluşturuyor.

İngiliz yazar Mark Billingham‘ın romanından uyarlanan In the Dark güçlü kadrosuyla polisiyeseverlerle buluşuyor. Ordinary Lies, The Driver gibi yapımlardan aşina olduğumuz Bafta ödüllü yazar Danny Brocklehurst, güçlü kalemiyle ele aldığı nefes kesici bir hikaye ile bizleri baş başa bırakıyor. Bir çırpıda izleyip bitireceğimiz yapım, her biri altmış dakikalık dört bölümüyle adeta bir film atmosferi yaratıyor. Ünlü oyuncu MyAnna Buring (Ripper Street, Downton Abbey, The Twilight Saga) güçlü ve gözü kara dedektif Helen Weeks, Shameless dizisinden hatırlayacağımız Ben Batt ise Helen’in ortağı rolüyle karşımıza çıkıyor.

Dedektif Helen, sır perdelerini aralarken kendini uzun süredir kaçındığı iç çatışmasının ortasında bulur. Zeki ve çalışkan dedektif, hiç beklemediği anda kariyeri boyunca karşılaştığı en zorlayıcı iki vaka içerisine doğru çekilir. Bu sırada hamile olduğunu öğrenmesiyle işler daha da karmaşık bir hal almaya başlar. Güçlü duruşu ile  yaşadığı duygusal dalgalanmaları saklamayı başarsa da karakterimiz büyük bir iç çatışma içerisindedir. Hayatının gayet yolunda gittiği bir anda arkadaşının kocasının çocuk kaçırma sebebiyle suçlandığını öğrenir. Bunun üzerine Helen, olayı araştırmak için doğduğu yere döner ve bu yolculuk sırasında geçmişinden peşini bırakmayan gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalır. Manchester’ın karanlık atmosferine çekilen Helen, en yakın ilişkilerini bile sorgulamak zorunda kalır. Birini çok sevseniz dahi, bu onu gerçekten tanıdığınız anlamına mı gelir? Geçmişi geride bıraksak da geçmişin peşimizden gelmeyeceğinden emin olabilir miyiz? Nefesinizi tutarak izleyeceğiniz dört saatlik dizi sizi bekliyor.

Polisiye ve suç tutkunları türünün en iyi örneklerinden birini, 24 Mayıs ve 31 Mayıs tarihlerinde saat 21:55’te Digitürk 114. ve Tivibu 143. Numaralı kanalda yer alan BBC First ekranlarında izleyebilecekler.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

İnceleme: Tuhaf İlişkiler ve Jack Laidlaw

Sonraki Hikaye

Öner Erkan, Sanem Öge, Tansu Biçer ve Tülin Özen’in yer aldığı KEFE Podcast Dizisi Yayında!

En Son Yazılar