BBC’den Yeni Bir Gerçek Suç Hikayesi: The Sixth Commandment

/
1 dakikalık okuma

BBC, Peter Farquha cinayetini konu alan mini dizi The Sixth Commandment için kolları sıvadı. Agatha Christie uyarlamalarıyla bildiğimiz, Dublin Murders dizisinin de senaristlerden biri olan Sarah Phelps yeni projeye dahil olacak.

The Sixth Commandment, İngiliz öğretmen Peter Farquhar’ın olağandışı ve karmaşık cinayetini konu alacak. 69 yaşında, ilham verici bir öğretmen olan Farquhar’ın, edebiyata dair ortak bir ilgi paylaştığı genç ve karizmatik öğrencisi Ben Field ile tanışmasının ardından hayatı tamamen değişir. Field 2019’da Farquhar’ı öldürmekten suçlu bulunur, 4 sene boyunca öğretmenine uyuşturucu madde vermiş, ona çeşitli oyunlar oynayarak kendisinden şüphe etmesini sağlamış ve en sonunda da boğarak öldürmüştü.

Peter Farquhar ve Ben Field

The Sixth Commandment bu olağandışı öykünün yanında, Peter’ın katilini nihayet adalete teslim eden polis soruşturması sürecini de tüm çıplaklığıyla izleyicilere sunmaya hazırlanıyor.

Projenin senaristi ve yaratıcı yapımcısı Sarah Phelps şöyle söylüyor: “Bu çok şok edici ve acımazsız bir vaka. Katil, ufak bir topluluk içerisinde gözler önünde tüm bu kötü niyetini saklamayı başarmış… Bu diziyi yazacağım için oldukça mutluyum, onur duydum. Kurbanların ailelerine ve hatıralarına saygı çerçevesinde inşa edeceğiz hikayemizi.”

Dizinin oyuncu kadrosunun ve çekim takviminin yakında açıklanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Martin Beck Serisinin Sekizinci Kitabı Kilitli Oda Yayımlandı

Sonraki Hikaye

Üç Soru, İki Kitap, Bir Yazar: Hasan Basri Şenel

En Son Yazılar