BBC’den yeni suç draması: The Sixth Commandment

2 dakikalık okuma

BBC, Peter Farquhar ve Ann Moore-Martin’in Buckinghamshire’daki Maids Moreton köyündeki ölümlerini ve dünya çapında ortaya çıkan olağanüstü olayları araştıran yepyeni dört bölümlük gerçek suç draması The Sixth Commandment’ın çekimlerinin başladığını duyurdu.

Dizi ayrıca, Field’ın Peter’ın son derece dindar komşusu Ann Moore-Martin (Anne Reid) ile olan ilişkisine dair şüphelerin bir dizi ürpertici ifşaatın kilidini nasıl açtığına da odaklanıyor.

The Sixth Commandment, ilham verici bir öğretmen olan Peter Farquhar (Timothy Spall) ve karizmatik bir öğrenci olan Ben Field’ın (Éanna Hardwicke) buluşmasının, yakın hafızadaki en karmaşık ve kafa karıştırıcı ceza davalarından birine nasıl zemin hazırladığının hikayesini anlatıyor.

Sarah Phelps tarafından yazılan dizide Spall, Reid ve Hardwicke, Annabel Scholey, Sheila Hancock, Ben Bailey Smith, Conor MacNeill, Adrian Rawlins ve Amanda Root ile birlikte yer alıyor.

Timothy Spall şöyle diyor: “Sarah Phelps’in mükemmel senaryolarını aldığımda, bunun anlatılması gereken çok önemli bir hikaye olduğunu biliyordum. Olağanüstü Peter Farquhar’ı oynamaktan onur duyuyorum ve umarım karakterin hakkını veririm.”

Anne Reid şöyle diyor: “Altıncı Emir’in öyküsünü son derece rahatsız edici buldum ve acımasızca aldatılmış olan bu iyi, kibar, güvenilir kadını, Ann’i canlandırırken büyük bir sorumluluk hissediyorum.”

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

1991’den Seslenen Hayaletler: Evsizler, Mülteciler ve Yolsuzluklar

Sonraki Hikaye

CADFAEL | Marazi Bir Kemik Merakı

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…