Yeni Bir Gerçek Suç Dizisi Geliyor: ‘The Crowded Room’

3 dakikalık okuma

Apple TV+, başrollerini Tom Holland, Emmy Rossum ve Amanda Seyfried’in paylaştığı psikolojik gerilim dizisi The Crowded Room’dan ilk fragmanı yayınlandı. Billy Milligan’ın işlediği gerçek suçlara dayanan dizi, Daniel Keyes’in The Minds of Billy Milligan isimli büyük ses getiren biyografik romanından esinlenerek hazırlandı. The Crowded Room, 2001 yapımı A Beautiful Mind isimli filmin senaristi Akiva Goldsman tarafından yaratıldı.

1970’lerde “Kampüs Tecavüzcüsü” olarak bilinen Billy Milligan, 1955 doğumlu Amerikalı bir suçlu. Milligan, çoklu kişilik bozukluğuna sahip, tecavüz ve silahlı soygun suçlarından yargılanmış fakat akıl hastası olduğu gerekçesiyle hüküm giymemişti. 24 ayrı kişiliği olduğu iddia edilen Milligan, akıl hastanesinden çıktıktan sonra bir süre ortadan kayboldu ve 2014’te kanser tedavisi gördüğü bakımevinde öldü.

The Crowded Room, 1979 yazında Manhattan’da geçiyor ve Tom Holland’ın canlandırdığı Danny Sullivan’ın Rockefeller Center’daki bir silahlı saldırıya karıştığı gerekçesiyle tutuklanmasını konu alıyor. Dizinin devamında Danny, kendisini suç işlemeye iten geçmişini hatırlamasına yardım eden Rya Goodwin (Seyfried) ile birlikte çalışıyor. Danny karakterinin Milligan’dan parçalar bulundurduğu söyleniyor. Holland, Entertainment Weekly’ye yaptığı açıklamada, karakterden çıkmakta ve dokuz ay süren çekimlerden sonra kendisiyle Danny Sullivan arasında ayrım yapmakta zorlandığını söyledi. “Onda kendimi görüyordum ama özel hayatımda” diye söze başlayan oyuncu, şöyle devam etti: “Evde bir sinir krizi geçirdiğimi ve ‘Kafamı kazıyacağım, Danny’den kafamı kazıtarak kurtulabilirim’ diye düşündüğümü hatırlıyorum. Tabii çekimler henüz bitmediği için yapmadım. Daha önce böyle bir şey yaşamamıştım.”

1’er saatlik on bölümden oluşacak The Crowded Room’da Holland ve Seyfried’ın yanı sıra ayrıca Sasha Lane, Will Chase, Lior Raz, Laila Robins, Christopher Abbott ve Henry Eikenberry rol alacak. Dizinin ilk üç bölümü 9 Haziran’da, kalan bölümleri ise haftalık olarak Apple TV+’ta yayınlanacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Venedik'te Cinayet'ten Yeni Fragman Yayınlandı

Sonraki Hikaye

Timur Soykan'dan Yeni Polisiye: 'İblis'i Öldür'

En Son Yazılar