Yeni Adrian McKinty Romanı Raflarda!

/
2 dakikalık okuma

İrlandalı yazar Adrian McKinty’nin komiser yardımcısı Sean Duffy’yi odağa aldığı polisiye serisinin dördüncü romanı Derinlerin Kadını, Dipnot’tan çıktı.  

Derinlerin Kadını

Belfast: 1985. ‘Sorunlu Dönem’in tam ortasında Protestan polis teşkilatı RUC’ta Katolik bir polis olarak çalışan Dedektif Sean Duffy profesyonelce işlenmiş bir çifte cinayet ile bu olayın ardından gerçekleşen intiharı soruşturmaktadır. Görünüşe göre Michael Kelly anne babasını vurmuş, sonra da uçurumdan atlayarak hayatına son vermiştir. Ama Duffy bir süre sonra Kelly’nin geçmişte Oxford’da girdiği ilişkileri, katılmış olduğu bir partide bir bakan kızının aşırı doz eroinden dolayı öldüğünü keşfeder. 
Yeni bulgular onu silah kaçakçılarının, silah tüccarlarının, Britanya hükümetinin ve sahte kimlikli bir Amerikan ajanının da içerisinde olduğu büyük bir şebekeye götürecektir. Bu arada İngiliz Gizli Servisi gelip onun kapısını çalar…

Adrian McKinty Hakkında

Adrian McKinty, Kuzey İrlanda, Belfast’ta bir işçi sınıfı konut projesinde doğdu ve büyüdü. Oxford Üniversitesi’ne tam burslu olarak felsefe tahsili yaptı. Orada bir kıza aşık oldu ve onu New York’a kadar takip etti. Bir süre barlarda ve şantiyelerde yasadışı olarak çalıştı ve ardından aşık olduğu kadınla evlenip ABD vatandaşı oldu. Denver ve Boulder’da lise öğretmenliği yaptıktan bir süre sonra Avustralya’ya taşındı ve tam zamanlı bir yazar olarak hayatına başladı. Sean Duffy serisi, 2012’deki yayımlanmasından bu yana 250.000’den fazla kopya sattı. Romanları, Edgar Ödülü, Dagger Ödülü, Anthony Ödülü, Theakston Yılın Suç Romanı Ödülü, Ned Kelly Ödülü ve Prix SNCF de olmak üzere birçok prestijli ödülün kısa listesine girmeyi başardı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Jigolo Cinayeti - Mehmet Murat Somer

Sonraki Hikaye

Dead Man’s Switch : Bir Kripto Para Gizemi

En Son Yazılar