Yabancı │ Harlan Coben

3 dakikalık okuma

Ödüllü polisiye yazarı Harlan Coben’in, seri romanlarından bağımsız yayınladığı on dördüncü romanı “Yabancı” Martı Yayınları etiketiyle raflarda. 2015’te yayınlanan romana dayanan, Netflix ekranlarında aynı adlı bir gizem-gerilim mini dizisine de ilham olan “Yabancı” okurlarla buluşuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

“Sen bir sırrı ortaya çıkarmadın. Yeni bir sır yarattın.”

Yabancı, bir barda, otoparkta ya da belki de bir markette aniden ortaya çıkabilir. Onun kimliği bilinmiyor ve amacı belirsiz fakat bildikleri yadsınamaz ve ifşaları inkâr edilemez. Kulağınıza sadece birkaç kelime fısıldayıp oradan uzaklaşır ve sizi parçalanmış dünyanızın yıkıntılarını toplamaya çalışırken öylece bırakır.

Adam Price, Amerikan Rüyası’na dair her şeye sahipti: güzel bir eş, iki harika oğul, iyi bir kariyer ve muhteşem bir ev… Görünüşte kusursuz bir hayatı olsa da her evlilikte karanlık sırlar vardır ve Adam bu acı gerçeği eşi Corinne’le ilgili şok edici bir sırrı anlatmak için yanına gelen yabancı sayesinde öğrenir. Peki ama bu gizemli yabancı da kim? Neden Adam’ın ailesini yok etmek istiyor?

Kısa süre sonra Corinne de ortadan kaybolunca mükemmellik serapı sanki hiç var olmamış gibi yok olur ve bir aile meselesi, hayatlara mal olabilecek ölümcül bir komploya dönüşür. Eşinin aldatmacasından çok daha karanlık bir girdabın içinde olduğunu fark eden Adam olayı araştırırken kendini yalan, şantaj ve cinayetlerle dolu tehlikeli bir oyunun içinde bulur.

Yazar Hakkında:

Harlan Coben (d. 4 Ocak 1962) Amerikalı gizem, korku ve polisiye yazarıdır. Romanlarının olay örgüleri genellikle geçmişte çözülmemiş veya yanlış yorumlanmış olayların, cinayetlerin veya ölümcül kazaların yeniden ortaya çıkmasını içerir. Romanları arasında, her biri New York, New Jersey ve çevresinde geçen aynı kahramanın yer aldığı iki ayrı seri yer alır, bazı karakterler her iki seride de görünür.

Coben bir Edgar Ödülü, bir Shamus Ödülü ve bir Anthony Ödülü kazandı— ve bu üç ödülü birden kazanan ilk yazar oldu. Kitapları 43 farklı dile çevrildi ve 60 milyondan fazla sattı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

9-1-1: Lone Star 3. Sezon Yeni Bölümleri ile FOXCRIME’da!

Sonraki Hikaye

Blake ve Mortimer : Polisiye/Casusluk  ve Bilimkurgunun Muhteşem Birlikteliği

En Son Yazılar