“We Own This City”den ilk fragman: ”The Wire’ ekibi Baltimore’a geri dönüyor

2 dakikalık okuma

“The Wire”ın televizyon dünyasında devrim yaratmasından yirmi yıl sonra, eleştirmenlerce beğenilen HBO dizisinin arkasındaki ekip “We Own This City” ile Baltimore’a geri dönüyor.

Gerçek olaylara dayanan ve Justin Fenton’ın aynı adlı kurgusal olmayan kitabından uyarlanan “We Own This City”, “The Wire”ın yaratıcısı David Simon ve aynı zamanda bu dizinin yapımcısı ve yazarı olan George Pelecanos tarafından geliştirildi. “Kral Richard” filminin yapımcısı Reinaldo Marcus Green tarafından yönetilen mini dizi, 25 Nisan’da HBO’da başlıyor. Oyuncular Jon Bernthal, Jamie Hector, Josh Charles ve Wunmi Mosaku’yu içeriyor.

We Own This City”, uyuşturucu yasağı politikaları arasında yolsuzluğun yaygınlaştığı ve dedektiflik yerine toplu tutuklamaları kutladığı Baltimore Polis Departmanı’nın Gun Trace Task Force (GTTF) yükselişini ve düşüşünü anlatıyor.

Baltimore Polis Departmanı, 2000’lerde anlamlı polis çalışmalarıyla suça yanıt vermek için mücadele etti ve bunun yerine kitlesel tutuklamalara ve uyuşturucu savaşlarına teslim oldu. “We Own This City”, departmanın maddeye karşı istatistiklere umutsuzca güvenmesinin, sonunda departman yetkililerinin Gun Trace Task Force’u denetleyememesine ve departmanın yolsuz polisleri disipline edememesine nasıl yol açtığını gösteriyor.

2017’deki GTTF skandalı sırasında, birkaç sivil kıyafetli birimde neredeyse on yıl öncesine dayanan sayısız yolsuzluk belirtisi olmasına rağmen, Baltimore polis komutanları, biriminin savunulması ve korunması gerektiğine inanıyordu. “We Own This City”, bu açık yetkiyle verilen bir birimin kaçınılmaz yozlaşmasını tasvir ediyor.

“We Own This City” 25 Nisan Pazartesi akşamı saat 21.00’de HBO’da başlıyor.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Van Der Valk üçüncü sezon onayını aldı

Sonraki Hikaye

Almanlar Ne Zaman Kötü Oldu?

En Son Yazılar