Vasilis Danellis’in ‘Ölü Saatler’ Romanı Raflarda

2 dakikalık okuma

Yunanistanlı gazeteci ve yazar Vasilis Danellis’in kara polisiye türündeki son romanı Ölü Saatler, profesyonel bir tetikçinin iç sesi eşliğinde okuyucuyu Atina’dan Pire’ye, Midilli’den Lefkoşa’ya sürüklüyor.

istos yayın’ın “Yunankarası Dizisi” Vasilis Danellis’in Ölü Saatler romanıyla devam ediyor. Türkçede Siyah Bira romanı ve Yunankarası-Yunanistan’dan 11 Çağdaş Polisiye Öykü derlemesiyle tanınan, kurucu üyelerinden olduğu Yunanistan Polisiye Yazarları Derneği’nin (ELSAL) 2021-2023 dönemi başkanlığını yürüten Vasilis Danellis’in Ölü Saatler romanı, Yunanca aslından Damla Demirözü tarafından çevirdi.

Okuyucuyu Atina’dan Pire’ye, Midilli’den Lefkoşa’ya sürükleyen, kenar mahallelere, geniş bulvarlara, liman meyhanelerine, pavyonlara, ıssız kumsallara, lüks otel barlarına, kumarhanelere ve birer cinayet mahaline dönüşecek evlerin “güvenliğine” bir gölge gibi sokulan profesyonel bir tetikçinin iç sesine eşlik ettiren Ölü Saatler, dakikada altmış kalp atışı ritmiyle emin ve keskin akan bir kara polisiye.

“Kim kesin olarak bir şeyin ne zaman başladığını söyleyebilir ki. Önemli olan bir hikâyenin ne zaman bittiğini söyleyebilmek. Ve benimki şu an bitiyor.
Hikâyemin son kısmının başlığı bu olabilir mi? Ya da öldürecek kimse olmayan ve belki o kadın da yanımda olmadığı için sıkıntıyla geçecek bir sonraki kısmın başlığı? Yahut keşke hikâyem burada bitseydi. Ayaklarımın altında uzanan denize karşı uzo içerken. Geride üç ceset olmasının bir önemi yok. Her şeyin dört dörtlük olması şart değil.”

Ölü Saatler, 65 TL’den kitabevlerinde ve kitap websitelerinde satışa sunulurken istos yayın’ın web sitesi istospoli.com’da devam eden %30 indirim fırsatıyla yer alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Kâbus - Aras Gençtürk

Sonraki Hikaye

'Bayan Begonvil Bir Yıldız Alatan Macerası' Raflarda

En Son Yazılar