Twin Peaks Dizisine İlham Veren Gerçek Suç Hikayesi Belgesele Konu Oluyor

//
2 dakikalık okuma

Twin Peaks dizisine ilham veren gerçek suç hikayesi belgesele konu oluyor. Bu cinayet vakası aynı zamanda Blonde, Beautiful, and Dead isimli bir romanın da konusu olacak. David Lynch ile birlikte Twin Peaks dizisinin yapımcılığını üstlenen Mark Frost, bu gerçek suç romanına özel bir ön söz yazacak.

MovieMaker dergisinin haberine göre geçtiğimiz hafta Metabook Entertainment yapım şirketi, Amazon Yayınlarının bir alt markasının bu hikayenin haklarını satın aldığını, hikayenin romanlaştırılacağını ve sonrasında da bir belgesele konu edileceğini duyurdu. Hem gerçek suç romanı hem de belgesel, 1908 yılında New York’un Sand Lake kasabasında ölü bulunan Hazel Drew’ın cinayetini konu alacak. Twin Peaks dizisinde kurbanın adı Laura Palmer olarak değiştirilmişti.

Metabook Entertainment açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Blonde, Beautiful, and Dead, ufak bir kasaba topluluğunun halının altına atmaya çalıştığı sırları, yolsuzlukları ve cinsiyet politikalarını araştıracak.” David Bushman ve Mark Givens‘in yazarlığını üstleneceği kitabın 2021’de yayımlanması bekleniyor.

TWIN PEAKS (1990 – 1991)

Twin Peaks dizisinin yapımcılarından Mark Frost’un açıklaması ise şöyle: “Çocukken merakımı cezbeden ilk gerçek suç hikayesi, Hazel Drew’nun hikayesiydi. Bu hikaye sizi aslında fazlasıyla çağdaş olan güç, para ve cinsiyetçilik gibi konuların içine çekiyor. Aradan onyıllar geçmiş olmasına rağmen aynı soruyu soruyorsunuz. Laura Palmer’ı kim öldürdü?”

Amazon Yayınları’nın polisiye ve suç hikayelerine odaklanan alt markası Thomas & Mercer, romanın 2021’in sonlarına doğru yayımlanmasını planlıyor. Amazon Studios ise Metabook Entertainment yapım şirketi ile hikayenin TV ve film hakları konusunda anlaşmış.

David Lynch’in Twin Peaks’i 26 yıl aradan sonra televizyon ekranlarına geri dönmüş ve bu yapım eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Yeni Bir Siyasi Polisiye: Kızıl Tugaylar'ın Gizli Örgütü İletişim Yayınları Tarafından Yayımlandı

Sonraki Hikaye

Criminal Minds Dizisini Sevenler İçin 8 Dizi Önerisi

En Son Yazılar