Barry Jenkins ve Issa López, ‘True Detective’in 4. sezonu için çalışmalara başladı

2 dakikalık okuma

Variety’nin özel haberine göre; HBO, “True Detective”in dördüncü sezonunu geliştirmeye başladı.

Yeni sezonun adı şu anda “True Detective: Night Country”. Hikaye büyük ölçüde gizli tutuluyor, ancak kaynaklar bu sezonun gecelerin 24 saatten fazla sürebildiği Kuzey Kutbu’nda gerçekleşeceğini söylüyor. Ayrıca sezonda iki kadın başrolün oynayacağına inanılıyor.

Issa López, pilot bölümü yönetmenin yanı sıra yeni sezonda senarist ve yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Pastel’den Barry Jenkins, Adele Romanski ve Mark Ceryak da baş yapımcı olacak. Dizinin geçmiş sezonlarının yapımcılığını üstlenen Anonymous Content ve geçmiş sezonlardaki diğer bazı yönetici yapımcıların da projede yer alması bekleniyor.

“True Detective”in başrollerini Mahershala Ali ve Stephen Dorff’un paylaştığı 3. sezonu 2019’da yayınlandı. 2. sezon 2015’te yayınlandı ve oyuncu kadrosuna Colin Farrell, Rachel McAdams, Vince Vaughn ve Taylor Kitsch liderlik etti. Woody Harrelson ve Matthew McConaughey’nin oynadığı ilk sezon ise 2014’te yayınlandı.

Bugüne kadarki üç sezonu boyunca “True Detective”, tamamı ilk sezon için olmak üzere beş ödül kazandı ve 23 Emmy Ödülü’ne aday gösterildi.

López daha önce “Todo Mal”, ve “Tigers Are Not Afraid”in yönetmenliğini ve yapımcılığını yapmıştır. Şubat ayında HBO Max için “The Girl With a Thousand Names” filmini yazıp, yapımcılığını üstleneceği ve yöneteceği bildirildi.

Jenkins, 2017 yılında “Moonlight” filmiyle Tarell Alvin McCraney ile birlikte en iyi uyarlama senaryo dalında Akademi Ödülü kazandı, Jenkins ayrıca en iyi yönetmen dalında da adaylık kazandı. “Moonlight” en iyi film ödülünü alırken, Ali en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazandı. Jenkins ayrıca en iyi uyarlama senaryo kategorisinde “If Beale Street Could Talk”la Oscar adaylığı aldı. En son, Colson Whitehead’in aynı adlı kitabına dayanan ve eleştirmenlerce beğenilen Amazon dizisi “The Underground Railroad” üzerinde çalıştı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Jessica Biel, yeni Hulu serisi Candy'nin ilk fragmanında baltalı bir katile dönüşüyor

Sonraki Hikaye

The Flight Attendant, yeni sezonuyla Mayıs'ta ekranlara geri dönüyor

En Son Yazılar