Faili meçhul bir çifte cinayetin tüyler ürpertici hikayesi: “The Promise”

3 dakikalık okuma

Alman Elsani & Neary Media ve Fransız Mediawan Rights, 1985’te Nancy ve Derek Haysom’un korkunç cinayetlerini konu alan gerçek suç dizisi “The Promise” için bir araya geliyor.

“The Promise”, o sırada kız arkadaşı Elizabeth Haysom’un ebeveynleri olan Nancy ve Derek Haysom’un çifte cinayetinden otuz yıldan fazla bir süre hapiste geçiren Jens Soering’in ve 90 yıl hapis cezasına çarptırılan Elizabeth Haysom’un hikayesini anlatacak. Soering kısa süre önce Almanya’ya, Haysom ise Kanada’ya sınır dışı edildi. Yeni DNA kanıtları olay yerinde kimliği belirsiz iki adamın varlığına işaret ettiğinden, tüyler ürpertici çifte cinayet davası bugüne kadar tamamen çözülmedi.

“The Promise” dizisinin baş yapımcıları Anita Elsani (“55 Steps”) ve Ron Markus (“Bad Banks”) oldu. Eleştirmenlerce beğenilen gerçek bir suç belgeseli olan “Killing for Love”ı daha önce yöneten Marcus Vetter, dizide çalışmak üzere seçildi.

Altı bölümlük dizi 1984’te, Almanya’dan yetenekli bir öğrenci olan Jens’in, ayrıcalıklı bir geçmişe sahip çekici bir genç kadın olan öğrenci Elizabeth Haysom’a aşık olduğu Virginia Üniversitesi’nde başlıyor. Tutkulu kampüs aşk hikayesi, Elizabeth’in zengin ebeveynleri açıklanamayan bir şiddet eyleminde öldürüldüğünde bir kabusa dönüşür. Genç Alman’ın -televizyonda canlı yayınlanan ilk davalardan biri olan- cinayet davası uluslararası manşetlerde yer alır.

Başından beri masum olduğunu iddia eden Jens, hapishanedeyken altı kitap yazdı ve eski Almanya cumhurbaşkanı Christian Wulff, çok satan yazar John Grisham ve aktör Martin Sheen dahil olmak üzere birçok tanınmış kişinin desteğini aldı.

Elsani, “Jens ve Elizabeth’in hikayesi sadece bir suç gerilim filmi değil, aynı zamanda kaçınılmaz bağımlılık hakkında sürükleyici bir aşk hikayesi” dedi. “Dava bugüne kadar çözülmedi ve gerçeğin arayışı devam ediyor.”

Markus hikayeyle ilgili, “Jens ve Liz’in üniversiteden hapishaneye yolculuğu, ulaşılamayacak kadar uzak görünen iki noktayı birbirine bağlıyor. Hikayeleri neredeyse bana işkence ediyor, işte bu kadar acı verici” dedi. Vetter ise, “Jens ve Elizabeth’in hikayesi neredeyse on yıldır onunla birlikte. Yaratıcı ekibin bir parçası olarak uzmanlığıma katkıda bulunabildiğim için çok mutluyum. Kurgusal bir dizi, yeni bir anlatı kapsamı açar” diye ekledi.

Mediawan Rights’ın genel müdürü Valérie Vleeschhouwer, dizi projesini “küresel bir izleyici kitlesini meşgul edecek büyüleyici ve iddialı bir gerçek suç projesi” olarak nitelendirdi.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Kristen Bell'in başrolünde olduğu ‘The Woman in the House’dan Yeni Fragman

Sonraki Hikaye

“Tefrika” Dizisinin Yeni Kitabı ‘Pembe Yuva’ Raflarda

En Son Yazılar