Son Bakış: Bir Charlie Waldo Polisiyesi

3 dakikalık okuma

Mel Gibson, Chalie Hunnam ve Morena Baccarin’in başrollerini paylaştığı ve yakında gösterime girecek olan Last Look isimli filme uyarlanan Son Bakış – Bir Chalie Waldo Polisiyesi isimli roman yayımlandı.

Sıradan, eksantrik Kaliforniyalılar vardır bir de Charlie Waldo vardır.
Bir zamanlar Los Angeles Polis Teşkilatı’nda parlayan bir yıldız olan Waldo
artık yüzden fazla Şeye sahip olmamaya kendini adamış bir şekilde ormanın derinliklerinde yalnız yaşıyor. Kariyerini ve kız arkadaşı Lorena’yı terk edip çok önemli bir cinayet dosyasında attığı yanlış bir adım yüzünden kendini cezalandırıyor. Fakat eski hayaletler kükreyerek geri dönmek üzere.

Hollywood’da birlikte çalışılması zor oyuncular vardır ve bir de Alastair Pinch vardır. Bir zamanların Kraliyet Shakespeare Kumpanyası oyuncusu olan Alastair, şimdilerde bir ulusal kanalda mahkeme dizisinde oynamaya katlanmaktadır. Acayip derecede zengin, sıklıkla kavgacı ve genel olarak sarhoş… Eşi evlerinin oturma odasında ölü olarak bulunduğu ve kendisi de sarhoş olduğundan hiçbir şey hatırlamıyorken son derece aleyhte bir durum.

Dosya Waldo’yu yeniden Los Angeles’a sürükler ama hem medeniyetten hem de dedektiflikten uzak kaldığı için ve akıl karıştırıcı saldırılara maruz kalmışken Alastair’in ismini temizlemek… ya da suçluluğunu onaylamak için karmaşık ego ağları ve entrikalar arasında kendi yolunu bulması gerekiyor.

“Hollywood polisiyesine gösterilen çılgın, ele avuca sığmaz bir saygı ve hiciv. (Gould) hikâyeyi nasıl hızlı, zeki ve komik tutacağını biliyor.” – The Philadelphia Inquirer

“Dur durak bilmeyen bir eğlence.” – Providence Journal

“Gerçekten çarpıcı. Charlie Waldo… edebiyat sahnesinde şimdiye kadar belirmiş olan en eksantrik ve çetin karamanlardan birisi. Bu kitaba bayıldım ve bütün kalbimle öneriyorum.” – William Kent Krueger, New York Times çok satan yazar

HOWARD MICHAEL GOULD birçok televizyon kanalının komedi dizilerinde senaryo ve oyun yazarlığının yanı sıra idari yapımcı ve baş yazar olarak çalıştığı Los Angeles’a taşınmadan önce kariyerine Madison Bulvarı’nda başlamıştır. Son Bakış ilk romanıdır.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Çağatay Yaşmut: "Celil Oker iyi bir abi, iyi bir insan, iyi bir yazar, iyi bir eğitimciydi"

Sonraki Hikaye

Ceza Kanunu, 353. Madde: "Bizi Suçun Tanımını Yeniden Düşünmeye İten Bir Kara Roman"

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…