Soham Cinayetlerini Odağa Alan Yeni Dizi Maxine Yakında

2 dakikalık okuma

Soham Cinayetleri olarak bilinen gerçek bir suç hikayesine dayanan yeni dizi Maxine izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Soham Cinayetleri, Birleşik Krallık’ta son 25 yılın en çok konuşulan suç vakalarından biriydi ve cinayeti takip eden dava süreci, ulusu dehşete düşürmüştü.

2002’de Soham’da 10 yaşındaki iki kızın kaybolmasıyla koca bir topluluk yasa gömülür. Maxine Carr’ın erkek arkadaşı Ian Huntley, onları en son kendisinin gördüğünü polise itiraf ettiğinde, Carr ona bir mazeret sunar. Soruşturma tırmandıkça, polis ve gazeteci Brian Farmer gerçeği ortaya çıkarmaya başlar. Maxine’in Ian için sunduğu mazeret inceleme altına alınır ve iki kızın cesetlerinin bulunmasının ardından çift cinayet şüphesiyle tutuklanır.

Channel 5 kanalının, henüz 10 yaşında iki öğrenci olan Holly Wells ve Jessica Aimee Chapman’ı öldürmekten hüküm giyen Ian Huntley’nin kız arkadaşı Maxine Carr hakkında bir dizi hazırlığında olduğunu biliyorduk.

Üç bölümlük dizi, Carr’ın bakış açısıyla anlatılacak ve onun Huntley ile olan çalkantılı ilişkisini odağa alacak. Ayrıca erkek arkadaşı Ian için neden yalan söylediğini ve bu hareketiyle nasıl bir numaralı halk düşmanı haline geldiğini de gözler önüne serecek. Merakla beklenen dizi, polisin cinayetlerle ilgili soruşturmasının ölçeğine ve İngiliz tarihinde görülen en büyük insan avı etrafında şekillenen medya çılgınlığına da göz atacak.

Başrolde karşımıza çıkan Jemma Carlton, Maxine Carr’ı canlandırırken Scott Reid, Ian Huntley’ye hayat verecek. Steve Edge, gazeteci Brian Farmer’ı, Natalie Britton ise tabloid gazeteci Jane Kerrigan’ı canlandıracak. Kate O’Toole da kadroda yer alan oyunculardan.

Maxine 10 Ekim’de izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sokratis ve Kilise Sokağı'nın Sırları

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar