“Sherlock”ta Bomba Gibi Bir 4.Sezon Geliyor

/
4 dakikalık okuma

Hayranları, dizinin 4. sezonunun çekimlerine başlandığı haberiyle yüzlerinde sırıtma ve yüreklerindeki kanatlanan kelebeklerle meraklı bekleyişlerine devam ededursun hem iyi hem kötü havadisler var size vereceğimiz. Önce kötü haberler: “Sherlock”, muhtemelen son sezonunda ve sezon, yine yılbaşı gecesi başlayacak ancak. İyi haberler mi?…

Sürprizi açıklamak gibi olacak ama en azından olayların gelişiminden söz etmeyeceğiz, söz.

Malum dizinin başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch, son dönemin en gözde ismi. Dolayısıyla sinema, dizi, tiyatro sahnesi derken programı epey bir yoğun. O ve diğer oyuncuların bu yoğunluğu içinde “Sherlock”un çekimlerinin tamamlanmış olması başlı başına iyi haber. Öyle değil mi?

Toby Jones Yeni Sezonda Sherlock’ta

 

d30768b593629d55-600x400

Toby Jones, son yılların popüler yapımlarından “Açlık Oyunları, İlk Yenilmez: Kaptan Amerika, Kaptan Amerika: Kış Askeri, Harry Potter” gibi filmlerde boy göstermişti. En son Wayward Pines’ın “kötü iyi adamı” olarak izlediğimiz Toby Jones, 4.sezonda Cumberbatch ve Freeman’a eşlik edecek.


221B Dergi Abonelik Paketleri İçin Tıklayın

İlk kez bir kadın yönetmen

Üstelik, kadro değişmiyor, yeni isimler yok, sadece yönetmen koltuğuna ilk kez bir kadın oturuyor yeni sezonda. Cumberbatch’in de kadrosuna katıldığı “Doctor Who” ve “The Flash” gibi dizilerden hatırlayacabileceğimiz Rachel Talalay, yeni sezonda kamera arkasına geçiyor. En azından ilk bölümü o yönetecek.

Dr. Watson baba oluyor

Dizinin yeni sezonda öncekilere göre daha karanlık olacağını, insanları terörize edeceğini yapımcılar söylüyor. Bu romantizme ve mutluluğa yer olmadığı anlamına gelmiyor tabii. Mesela sezonun kendi içinde sevindirici olaylarından biri, Sherlock Holmes’ün yoldaşı Doktor Watson ile (Martin Freeman) eşi Mary’nin (Amanda Abbington) ilk kez bebek sahibi olacak olması.

Moriarty geri dönüyor (mu?)

Karanlık tarafa dönersek, Sherlock Holmes’ün ezeli düşmanı Moriarty’yi (Andrew Scott) yeniden göreceğiz yeni sezonda. Ama bunun ne tür bir geri dönüş olduğuna dair resmi bilgiler yok. Önce fotoğraflarla, daha sonra da 4.sezon fragmanıyla bir yerlerde karşımıza çıkacağı kesin. Lakin Sherlock’un “hafıza sarayı”nda mı, flashback’le mi yoksa gerçekte mi; onu ancak 2017 başında öğrenebileceğiz.

Yılbaşındaki özel bölümüyle milyonları ekran başına toplayan “Sherlock”ta gelenek değişmiyor. Yeni sezonun ilk bölümünün yine yılbaşı akşamı ekranda olması bekleniyor. Değişmeyenlere devam: Yeni sezon da öncekilerde olduğu gibi üç bölümden oluşuyor.

Daha çok zaman var önümüzde ama beklemeye değer, değil mi? Öyleyse hadi ilk fragmanı izleyelim. Aşağıdaki yeni sezon fotoğraflarına bakmayı da unutmayın.


“Polisiye Dizi” Kategorisindeki Diğer Yazılar

Sherlock 4.Sezondan Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 


221B Polisiye Roman Ödülleri İçin Tıklayın

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

"The Night Manager"da Beklenen Son

Sonraki Hikaye

Polisiye Severler İçin 2016 İzmir Kitap Fuarı Rehberi

En Son Yazılar