221B Polisiye Roman Ödülleri 2016

Türkiye’nin tek polisiye dergisi 221B; polisiye kültürüne katkı sunmak için ilki 2016’da olmak üzere iki ayrı yarışma düzenliyor.

Yayımlanmış polisiye romanlar için yazarların ve yayınevlerin başvurabileceği “221B Yılın Polisiye Romanı Ödülü” ve henüz yayımlanmamış polisiye roman dosyaları için “221B Polisiye İlk Roman Ödülü” olmak üzere iki kategoride düzenlenen ödüllerin detaylarına aşağıdaki başlıklarda ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için bizimle sosyal medya kanallarımızdan veya bilgi@221episoded_221b.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 221B Yılın Polisiye Romanı Ödülü

 

yilinpolisiyeromanitek

Koşullar ve Açıklamalar:

 1. 2016 yılı içinde yayımlanmış polisiye romanların yazarları ya da yayıncıları başvuru yapabilir.
 2. Başvurunun yapılabilmesi için, başvuru yapılan her bir romanın 7’şer adet kopyasının başvuru formuyla birlikte Mylos Yayın Grubu – Moda Cad. Zuhal Sok. Banu Apt. No:1 D:1, Kadıköy/İstanbul adresine kargo ya da posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.
 3. Yayıncılar için 2016 yılında yayımlanmış olmak üzere adet sınırlaması yoktur.
 4. Son başvuru tarihi 15 Kasım 2016 olarak belirlenmiştir.
 5. Kazanan eser, “gerekçeli” sebebiyle birlikte 2017 Mart ayında gerçekleşecek ödül töreninde açıklanacaktır.
 6. Yarışma jürisinde yer alan isimler: A.Ömer Türkeş, Sevin Okyay, Ceyhan Usanmaz, Hüseyin Çukur, Yankı Enki; Onursal Jüri ise Erol Üyepazarcı.

Başvuru formunu indirmek için TIKLAYIN

221B Polisiye İlk Roman Ödülü

 

polisiyeilkromantek

Koşullar ve Açıklamalar:

 1. 221B Polisiye İlk Roman Ödülü’ne başvuracak dosyaların daha önce yayımlanmamış olması gerekmektedir.
 2. Yayımlanmamış dosyası/dosyaları olan yazarlar, en fazla 2 eserle birlikte dosyalarını ve bu formu eksiksiz bir şekilde doldurarak bilgi@221episoded_221b.com adresine “İlk Roman Ödülü Katılım” konulu bir e-postayla göndererek başvuru yapabilirler.
 3. Tarafımıza ulaşan dosyalar, bir ön okuma sürecinden geçecek ve seçilen eserler jüriyle paylaşılacaktır.
 4. Adaylar, başvurularını şahsen yapacak, dosyalarını e-posta yoluyla göndereceklerdir.
 5. Aşağıdaki formun en altında belirtilen yere mutlaka imza atılmalı, imzalı nüsha kargo, posta veya taratarak e-posta yoluyla tarafımıza iletilmelidir.
 6. Yarışmaya son başvuru tarihi 1 Ekim 2016 olarak belirlenmiştir.
 7. 28 Şubat’ta toplanacak jüri, kazanan eseri belirleyecektir. Kazanan eser, “gerekçeli” sebebiyle birlikte 2017 Mart ayında gerçekleşecek ödül töreninde açıklanacak ve aynı yıl içinde Labirent Yayınları veya Mylos Kitap etiketiyle yayımlanacaktır.
 8. Yarışma jürisinde yer alan isimler: Algan Sezgintüredi, Derviş Şentekin, Gülce Başer, Özlem Özdemir, Ece Özbaş, Esmahan Aykol; ve Onursal Jüri Erol Üyepazarcı.

Başvuru formunu indirmek için TIKLAYIN

 

polisiyeromano%cc%88du%cc%88lleri

 

Sonuçlara dair açıklamamızdır:

ertelemeduyuru