Polisiyenin Kara Mizahla Harmanlandığı ‘Bestenigâr Yokuşu’ CKM’de

2 dakikalık okuma

Polisiye türünü kara mizahla harmanlayan, THINK House prodüksiyonu Bestenigâr Yokuşu oyunu, 29 Nisan cumartesi akşamı 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Kadına yönelik şiddetin artık trajedinin ötesine geçtiğini ve mantıklı bir dille anlatılamayacağını savunan oyun, kadınların şiddet döngüsüne nasıl sıkıştığını ya da sıkışmak zorunda bırakıldığını sert ama mizahi bir hikâyeyle tartışıyor. Devrim Pınar Gürbüzoğlu’nun yazdığı, Hasan Demirci’nin yönettiği Bestenigâr Yokuşu‘nda Nazan Demir, Bahadır Karaca ve Hasan Demirci yer alıyor.

Bestenigâr Yokuşu

İstanbul’un yeni nesil kültür girişimi THINK House tarafından sahneye konan Bestenigâr Yokuşu, tiyatro severleri aşk ve cinayet döngüsünün içinde gerçekleri keşfetmeye davet ediyor. Bir gün, Müjgân isimli bir kadın kaçırılır ve bir seri katil tarafından işkenceye maruz kalarak aylarca esir tutulur. Sonunda seri katilin elinden kaçmayı başaran Müjgân, nefes nefese indiği yokuşun ucunda onu bekleyen onlarca soruyla karşılaşır. Adli tıp psikoloğu Fuat ile deneyimli polis memuru Oktay ise bu olayın üstündeki gizemi çözmek üzere kolları sıvar. Ama Müjgân’ın yaşadığı olaylar ve gizemli yönleri, davanın çözülmesini zorlaştırır. Peki, Oktay ve Fuat pes edecek midir? 

29 Nisan 2023 cumartesi akşamı saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda sahnelenecek olan tek perdelik Bestenigâr Yokuşu‘nun biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

‘Cinayet Ustası’nın Ödüllü Yazarından ‘Sıra Dışı Kötülük’ Raflarda

Sonraki Hikaye

2023'ün Merakla Beklenen Polisiye Dizileri

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…