Netflix 12 Yeni İskandinav Dizisi ve Filmi Tanıttı

/
2 dakikalık okuma

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen Next on Netflix etkinliğinde, 12 yeni İskandinav dizisi tanıtıldı. Bu yeni İskandinav dizileri arasında bir dönem draması ve dünyanın en iyi polisiye yazarlarından biri olarak kabul edilen Jo Nesbø‘nun romanından uyarlanan bir dizi yer alıyor.

Jo Nesbø’nun Şeytan Yıldızı Romanı Ekrana Uyarlanıyor

Jo Nesbø‘nun Şeytan Yıldızı romanından uyarlanan Harry Hole dizisi öne çıkıyor. Dizinin yaratıcılığını Oystein Karlson üstlenirken, senaryosunu ise yine Jo Nesbø kaleme alacak. Harry Hole‘un 2026 yılında yayınlanması planlanıyor.

iskandinav dizisi joe nesbo
Jo Nesbø
Şeytan Yıldızı

Netflix, Yeni İskandinav Dizisinde Kadın Polisleri Anlatacak

Açıklanan yeni diziler arasında en çok dikkat çekenlerden bir diğeri, İsveçli prodüksiyon şirketi Art & Bob’un yapımcılığını üstlendiği The New Force oldu. Dizi, 1958 yılında Stockholm sokaklarında devriye gezmeye başlayan ancak en büyük sorunlarının suçlular değil, meslektaşları ve kendi ailelerinden gördükleri direnç olduğunu fark eden ülkenin ilk kadın polislerini konu alıyor. Josefin AsplundAgnes Rase ve Malin Persson‘un başrollerini paylaştığı dizinin senaristliğini Elin Randin ve Antonia Pyk ile birlikte Patrik Ehrnst üstleniyor. The New Force, aynı zamanda Netflix’in ilk İskandinav dönem dizisi olarak dikkat çekiyor. Dizinin 2026’de yayınlanması hedefleniyor.

Kaynak: Episode Dergi

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'True Detective: Night Country'nin Yıldızı, Efsane Oyuncu Jodie Foster Episode Dergi'nin Sorularını Cevapladı

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar