17 Haziran’da Seyirciyle Buluşacak Olan Mezarlık Film Serisinin Fragmanı ve Afişi Yayınlandı

2 dakikalık okuma

Başrollerini Birce Akalay ve Olgun Toker’in paylaştığı, usta yönetmen ve yapımcı Abdullah Oğuz imzalı Mezarlık film serisinin heyecanla beklenen fragmanı ve afişi yayınlandı.

Netflix’in ilk sezon yayın tarihini 17 Haziran olarak açıkladığı, ANS Production &Evrensel Film imzalı 4 filmden oluşan seri için nefesler tutuldu.

Yapımcılığını Abdullah Oğuz ve Evren Oğuz’un üstlendiği, senaryosunu Özden Uçar, Onur Böber ve Evren Oğuz’un kaleme aldığı, müziklerini Tevfik Akbaşlı’nın hazırladığı; Abdullah Oğuz imzalı Mezarlık, çarpıcı sahnelerden oluşan resmi fragmanı ve afişi ilemerak uyandırdı.

‘Kadınlar Şiddetin Gölgesinde Yaşamamalı’’

‘’Güneşten Daha Sıcak’’, ‘’Bir Nefes Kadar Yakın’’, ‘’Göldeki Kadın’’ ve ‘’Düğüm’’ olmak üzere 4 filmden oluşan seride kadına yönelik her türlü şiddeti ve kadın cinayetlerini ele alan duayen yönetmen Abdullah Oğuz, hiçbir kadının şiddetin gölgesinde yaşamaması gerektiğini belirterek; tüm kadınların şiddetin olmadığı, sömürüden uzak ve daha özgür bir dünyada yaşamayı hak ettiklerini dile getirdi.

Birce Akalay’ın, gizemli kadın cinayetlerini çözmek için ekibi ile birlikte emniyetin Asayiş Şube Müdürlüğünde kurulan Özel Suçlar Birimi’nin başına getirilen Başkomiser ‘’Önem Özülkü’’ karakterini canlandırdığı film serisinde; Olgun Toker ise komiser ‘’Serdar Ata’’ rolüne hayat veriyor. Serinin her filminde ekibin kadın cinayetlerini aydınlığa kavuşturmak için nefes kesen mücadelelerini izleyeceğimiz Mezarlık’ın kadrosunda; Şehsuvar Aktaş (Hasan Duru), Hakan Meriçliler (Haluk Ata), Sezgin Uzunbekiroğlu (Feriha Mahmudzade), Cem Sürgit (Gökhan Demirdelen), Berna Öztürk (Sophia), Baran Güler (Berk Güleryüz) ve Elif Sevinç (Sude Özülkü) gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

CADFAEL | Marazi Bir Kemik Merakı

Sonraki Hikaye

Büyük Uyku | Raymond Chandler

En Son Yazılar