‘Mermer Adam’ Raflarda

1 dakikalık okuma

221B okurlarının iyi tanıdığı Jean-Christophe Grangé‘in Les Promises (Mermer Adam) romanı Türkçeye çevrildi. Romanı, diğer Grangé çevirilerini de yapan Tankut Gökçe Türkçeye kazandırdı ve Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2021 Eylül ayında Fransızca olarak yayımlanan Les Promises (Türkçesi ‘Gelinler’ ancak ‘Mermer Adam’ olarak çevrilmiş), Nazi döneminde arka arkaya gerçekleşen cinayetleri işliyor.

Ünlü polisiye-gerilim yazarı Grangé, bir müddet gazetecilik yaptıktan sonra yazarlık hayatına geçiş yaptı. Dünyanın her yerinde çok okunan Kızıl Nehirler, Taş Meclisi, Leyleklerin Uçuşu, Kurtlar İmparatorluğu, Siyah Kan, Şeytan Yemini, Koloni, Ölü Ruhlar Ormanı, Sisle Gelen Yolcu, Kaiken, Lontano ve Kongo’ya Ağıt gibi kitapları da Türkiye’de yine Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Kötülük Hiç Beklenmedik Bir Yerden Gelebilir

Yıl 1939, Berlin… Avrupa yeni bir dünya savaşının eşiğinde…

Reich’ın ileri gelenlerinin güzel eşleri tek tek vahşi cinayetlere kurban gider. Gestapo subayı Franz Beewen, öldürülen kadınların psikiyatrı Simon Kraus ve aristokrat psikiyatr Minna von Hassel, Nazilerin nefes aldırmadığı Berlin’de bu cüretkâr cinayetleri işleyen katilin peşine düşerler…

Jean-Christophe Grangé’den, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz, gerilim dolu bir macera…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Suzy Pommier Cinayeti' Raflarda

Sonraki Hikaye

'Kan Meselesi' Raflarda

En Son Yazılar