Gerard Depardieu’nün başrolde olduğu Simenon uyarlaması ‘Maigret’, ön satışta rekor kırdı

2 dakikalık okuma

Patrice Leconte’nin Georges Simenon’un edebi şaheserinin uyarlaması olan “Maigret”, filmin pazar prömiyerini yapacağı Paris’teki Unifrance Rendez-Vous’tan önce büyük bölgelere ön satışa başladı.

Uluslararası pazarlarda SND tarafından temsil edilen “Maigret” İtalya (Adler), Almanya ve Avusturya (Koch), Benelux (Athena), İsviçre (Pathé), Span (Selecta), Polonya (Monolith), BDT (Arna Media), Avustralya ve Yeni Zelanda (Saray), Hırvatistan, Slovenya ve Bosna (Blitz), Portekiz (Nos Lusomundo), Yunanistan (Spentzos) ve Çek Cumhuriyeti ve Slovakya (Mediasquad) tarafından seçildi.

SND’nin uluslararası satış başkanı Ramy Nahas, “Geçen yılki EFM sırasında projeyi başlattığımızda distribütörlerden müthiş tepkiler aldık” dedi.

Nahas, “Patrice Leconte anında bir klasik yarattı ve Gerard Depardieu yine inanılmaz bir performans sunuyor” dedi. Yönetici, filmin Unifrance etkinliğindeki pazar galasının ardından ek anlaşmalar yapmayı beklediğini ve şimdiden birkaç kilit bölge için müzakerelerde olduğunu söyledi.

Leconte ve Jerome Tonnerre tarafından uyarlanan “Maigret”te Depardieu (“Cyrano de Bergerac”), 1953 yılında genç bir kızın ölümünü araştıran ünlü dedektif Maigret rolünde. Oyuncu kadrosunda Melanie Bernier (“Les gamins”) ve Jade Labeste de yer alıyor.

Yapımcılığını F comme Film’den Jean-Louis Livi ve Ciné-@‘den Philippe Carcassonne üstleniyor. Livi ve Carcassonne en son Florian Zeller’in Oscar ödüllü filmi “The Father”da işbirliği yaptı. SND, “Maigret”i 6 Nisan’da Fransa’da vizyona sokacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Tutsak': Karin Slaughter'ın suçlu arayışının kişisel hesaplaşmalarla iç içe geçtiği yeni romanı okuyucularla buluşuyor

Sonraki Hikaye

'Perry Mason' │ İkinci Sezonda Yeni Yüzler

En Son Yazılar