Carolyn Arnold imzalı “Madison Knight” dedektif romanlarının dizi uyarlaması yolda

2 dakikalık okuma

Carolyn Arnold’un “Madison Knight” dedektif romanlarından esinlenilen sekiz saatlik bir drama, Muse Entertainment ve Pop Fiction Entertainment tarafından geliştiriliyor.

Hélène Joy (“Durham County,” “Murdoch Mysteries”), dizi boyunca suçluları araştırmak için çalışan cesur bir dedektif olan Madison Knight’ı oynayacak. Orion Lee (“First Cow”) Knight’ın iş ortağı Dedektif Steven Hung’u canlandıracak. Aksiyon dolu suç draması, hem Sidney, Avustralya’nın Pasifik kıyı şeridinde hem de Kanada ve British Columbia’nın vahşi doğasında geçiyor.

“Kitapları okuduğumda, Madison’a hemen çekildim. Özür dilemez, öngörülemez ve derinden kusurlu. Son derece isteksiz bir kadın kahraman. En çok sevdiğim şey onun alaycı doğası ve mizah anlayışı. Joy, Knight’ın yeni rolüyle ilgili yaptığı açıklamada, “Aptallara tahammülü yok ve küçük konuşmalar için çok az zamanı var” dedi.

Diziyi Avustralyalı yazar Justin Monjo (“Storm Boy,” “Jungle”) ve Kanadalı yazar Lynn Coady (“Orphan Black,” “Diggstown”) geliştiriyor. Daniel Nettheim (“Line of Duty,” “Broadchurch”) yönetiyor. Lynn Coady, Helene Joy, Matthew Lesher, Justin Monjo, Jesse Prupas ve Carmel Travers baş yapımcı olarak görev yapacak.

Muse Entertainment kıdemli başkan yardımcısı Jesse Prupas, Muse’un geçmişte “Bellevue” “Coroner” ve “The Murders” gibi kadın liderliğindeki birkaç dedektif dizisi ürettiğini belirtti.

Prupas, “Madison Knight, zengin ve karmaşık kadın karakterleri tasvir etme konusundaki bu bilinçli kararın bir devamı” dedi.

POP Fiction Entertainment’tan Carmel Travers, “Madison Knight” için Muse ve Pop arasındaki işbirliğinden duyduğu heyecanı paylaştı:

“Helene Joy, Orion Lee, Justin Monjo, Lynn Coady ve Daniel Nettheim gibi muhteşem yeteneklerle birleşen ilgi çekici Madison Knight hikayeleri sonunda Muse ve Pop’u bir araya getirdi. İki kıtada sorunsuz bir şekilde işleyen hikayeler geliştirebilmek son derece tatmin edici bir deneyim. Diziyi ekrana getirmek için sabırsızlanıyoruz”.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Bu Başı Ne Yapalım? │ Suat Derviş

Sonraki Hikaye

Pieces of Her: Toni Collette ve Bella Heathcote, Karin Slaughter uyarlamasında başrolde

En Son Yazılar