Kya’nın Şarkı Söylediği Yer Sinemaya Uyarlanıyor

2 dakikalık okuma

Delia Owens‘ın 2019’da yayımlanan romanı Kya’nın Şarkı Söylediği Yer, tüm dünyada uzun süre boyunca çok satanlar listesinde kaldı. Roman, Kuzey Carolina’nın kırsal bölgelerinde meydana gelen bir cinayet vakasını ele alıyor ve bunu yaparken de çoklu zaman dilimleri arasında gidip gelen bir gençlik anlatısı barındırıyor.

Reese Witherspoon, “Reese’s Book Club,” adını verdiği kitap kulübünde romanı okumuş, çok beğenmiş ve sinemaya uyarlanması konusunda çalışmalara başlamış. Witherspoon, oyuncu ve yapımcı kadrosunda yer aldığı Big Little Lies ve Little Fires Everywhere gibi romanları da bu kitap kulübüyle keşfetmişti.

Romanın sinema uyarlamasını kimin yöneteceği de belli oldu. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Olivia Newman filmin yönetmenliğini üstleniyor. Beasts of the Southern Wild filminden bildiğimiz Lucy Alibar da filmin senaryosunu hazırlıyor.

Newman’ın son filmi, Elvire Emanuelle’in başrolde yer aldığı ödüllü film First Match‘ti. Newman aynı zamanda FBI, Chicago Fire ve Chicago PD. gibi polisiye dizilerin bazı bölümlerini de yönetmişti.

Witherspoon’un Little Fires Everywhere, Big Little Lies ve The Morning Show gibi yapımlarda birlikte yer aldığı Lauren Neustadter da Kya’nın Şarkı Söylediği Yer filmi için yapımcı koltuğunda. Filmin arkasındaki güçlü ve kadın odaklı yapım ekibi, ortaya oldukça başarılı bir işin çıkacağının göstergesi adeta. Merakla bekliyoruz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Farklı Simgelerle Yazılmış Bu Mesajı Çözebilir misin?

Sonraki Hikaye

Mahkeme Polisiyesi Sevenler İçin 5 Roman Önerisi

En Son Yazılar