Kimberly McCreight’in bir solukta okunacak romanı “İyi Günde Kötü Günde” şimdi Türkçede.

/
2 dakikalık okuma

Uluslararası çok satan yazar Kimberly McCreight’in bir solukta okunacak romanı “İyi Günde Kötü Günde” şimdi Türkçede.

The Roman Yayınları etiketiyle çıkan psikolojik gerilim türündeki kitap raflarda yerini aldı.

Ödüllü yazar Kimberly McCreight, ses getirecek yeni romanıyla okuruyla buluşuyor. Psikolojik gerilim türündeki İyi Günde Kötü Günde, uluslararası alanda çok satanlar listesinde kendine yer buluyor. Amanda Grayson’ın vahşice katledilişini konu edinen kitap, bazı çiftlerin evliliklerini sürdürmek için verdiği tehlikeli tavizleri ve sakladıkları sırları ortaya çıkarıyor.Nicole Kidman’ın yapım şirketi Blossom Films tarafından da diziye uyarlanacak olan kitap uzun süre akıllarda kalmaya devam etmeyi planlıyor.

Gerilimin En Doruk Noktası

“Affetmek sevginin yan etkisidir.”

Avukat Lizzie Kitsakis, geç saatlere kadar çalışırken telefonu çalar. Arayan Rikers’ta bir mahkûm olan, eski arkadaşı Zach’tir ve Lizzie’nin yardımına ihtiyacı vardır. Karısı Amanda, kumtaşından inşa edilmiş büyüleyici evlerinin merdivenlerinin dibinde ölü bulunmuştur. Zach de birincil şüphelidir ve çaresizdir.

Lizzie, huzurlu semt Park Slope’un karanlık kalbine çekilirken Zach ve Amanda’nın göründükleri gibi olmadıklarını ve birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ebeveyn grubu olan arkadaşlarının da rahatsız edici sırlar sakladığını öğrenir. Sonunda yalnızca kendi evliliğinin kurtarılıp kurtarılamayacağını değil, aynı zamanda iyi bir evliliğe sahip olmanın ne anlama geldiğini de merak etmeye başlar.

Yazar Hakkında: New York Times’ın çok satanlar listesindeki yazarlardan Kimberly McCreight, Reconstructing Amelia, Where They Found Her, A Good Marriage ve bir genç erişkin üçlemesi olan The Outliers’ı yazdı. Yirmiden fazla dile çevrilen kitapları Edgar, Anthony ve Alex ödüllerine aday gösterildi. Vassar College’a gitti ve Pennsylvania Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden birincilikle mezun oldu. Brooklyn, New York’ta yaşıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Orta Çağ Karanlığını Yansıtan Yeni Bir Polisiye: Marazi Bir Kemik Merakı

Sonraki Hikaye

Riga'nın Köpekleri: Melankolik Kuzey’in Melankolik Dedektifi

En Son Yazılar