Seri Katil John Wayne Gacy Hakkında Yeni Bir Gerçek Suç Dizisi Geliyor

/
2 dakikalık okuma

Peacock, 1970’lerde 33 cinayet işlemiş seri katil John Wayne Gacy hakkında yeni bir gerçek suç draması üzerine çalıştıklarını doğruladı.

john wayne gacy

Platformun 2021’de yayınladığı Devil in Disguise adlı belgesel dizisinin devamı niteliğinde olacak sezon, seri katil John Wayne Gacy’nin gerçek hikâyesini anlatacak.

john wayne gacy

Gacy, 1970’li yıllarda 33 genç erkek ve çocuğu öldürmekten tutuklanmış ve 1980’de tüm cinayetlerden hüküm giyerek idam cezasına çarptırılmıştı. Katil hakkında 2022 yılında Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes isimli bir gerçek suç belgesel dizisi çekilmiş ve Netflix’te yayınlanmıştı.

Devil in Disguise: John Wayne Gacy’nin yazarı, showrunnerı ve yürütücü yapımcılığını Patrick Macmanus üstleniyor. Gerçek suç hikâyelerini ekrana uyarlamasıyla tanınan Macmanus, daha önce Peacock’un Dr. Death’inde ve başrolünde Elle Fanning’in yer aldığı Hulu Orijinal dizisi The Girl from Plainville’de çalıştı.

Devil in Disguise: John Wayne Gacy Özeti

Dizinin resmi özeti şu şekilde: “1972-1978 yılları arasında otuz erkek kaçırıldı, öldürüldü ve katillerinin evinin altındaki küçük bir boşluğa gömüldü. Kimsenin haberi olmadı. Onca sene! Peki neden? O, karizmatik ve komik biriydi. İyi bir işi vardı. Bir topluluk lideriydi. Hasta çocukları eğlendirmek için palyaço kılığına dahi giren bir gönüllüydü.

Bu dizi, Gacy’nin hayatının çarpık katmanlarını bir bir irdelerken çoğunluğu eşcinsel olan kurbanlarının hikâyelerini anlatıyor; kurbanların ailelerinin yaslarını, vicdan azaplarını ve tramvalarını keşfediyor. Sistemin başarısızlığı sebebiyle Gacy’nin yakalanamamasını, kaçırılan fırsatları ve toplumsal önyargıları açığa çıkarıyor.”

Dizinin oyuncu kadrosuna dair ve yayın tarihine dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

'Amerikan Dedektif' Yeni Bölümüyle TLC'de

En Son Yazılar