Jo Nesbø’nun ‘Headhunters’ı TV İçin Uyarlanacak

2 dakikalık okuma

Deadline Hollywood’un haberine göre, Jo Nesbø’nun Headhunters’ı, bu kez Betrayed’den Axel Bøyum ve Mr. Robot’tan Martin Wallström’ün başrollerini paylaştığı İsveçli C More ve TV2 Norveç için bir TV dizisi olarak ekranlara geri dönüyor. Adaptasyonun arkasında Yellowbird Norveç var ve Endeavor Content, İskandinav ülkeleri dışındaki küresel satışları yönetecek.

10 yıl önce yine Yellowbird tarafından çok beğenilen bir Norveç filmine dönüştürülen ve Morten Tyldum tarafından yönetilen Headhunters, yalan söyleyen ve hem kariyerinde hem de aşk hayatında başarıya giden yolu manipüle eden bir kelle avcısını takip ediyor. Ama bir yalan diğerine yol açar ve kısa süre sonra kendi hikayelerine o kadar kapılır ki hem kendisi hem de etrafındakiler için bir tehlike haline gelir.

TV versiyonu 20 yıl öncesinde geçecek. HBO’nun hiçbir zaman ekrana gelmeyen bir tv dizisi geliştirdiği bildirildikten sekiz yıl sonra geliyor.

Gelecek yıl yayınlanacak ve senaryoyu Rolf-Magne G. Andersen ile birlikte yazan Geir Henning Hopeland tarafından yönetilecek olan uyarlamanın çekimleri şimdiden başlamış durumda.

Hopland, “Headhunters dizisi yapmak isteyip istemediğim sorulduğunda, romanı tekrar okumaya başladım” dedi.

“Roger’ın Londra’da Diana ile tanıştığı iki-üç sayfadan etkilendim ve dizinin 2002’de geçmesi fikri o zaman doğdu. Kelle Avcıları gerçek Jo Nesbø ruhuna sahip bir dizi olacak – hızlı tempolu bir kara mizah ve heyecan.”

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Dünyanın En Meşhur Kriminoloğu Julia’nın Maceraları Devam Ediyor

Sonraki Hikaye

Selena Gomez, Univision için Gerçek Suç Belgeselleri Üretecek

En Son Yazılar