İzlanda Polisiyesi Trapped Yeni Sezonuyla Geri Dönüyor

/
3 dakikalık okuma

Sevilen İzlanda dizisi Trapped ‘in üçüncü sezonuyla geri döneceği haberini aldığımızda çok heyecanlanmıştık.

Trapped’in devamı niteliğinde olacak yeni sezonla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Öncelikle dizinin “Enrapped” olarak adlandırılan yeni sezonunun Netflix’te de izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Trapped’in başrol oyuncuları olan Olafur Darri Olafsson ve Ilmur Kristjansdottir, devam dizisininde de karşımıza çıkacak. Onlara Danimarkalı aktör Thomas Bo Larsen eşlik edecek. Egill Olafsson ve Haraldur Stefansson, dizinin diğer iki önemli karakteri olarak izleyicilerle buluşacak.

Prodüksiyon sürecinin başladığı duyurulan Entrapped, önceki sezonlarda olduğu gibi, kökleri Nordic Noir türüne uzanan ve İzlanda’nın nefes kesici manzaraları eşliğinde işlenen, karakter odaklı bir suç draması olacak.

Entrapped, Trapped’in 2. sezonunun bittiği yerin 2 sene sonrasında başlayacak. Polis ikilimiz Andri (Ólafur Darri Ólafsson) ve Hinrika (Ilmur Kristjánsdóttir), iki hasım grubun tamamen farklı nedenlerle belirli bir toprak parçası için kavga ettiği ücra dağlık bölgedeki bir savaşın içine çekilecekler.

Kurucusu ve ruhani lideri Oddur (Egill Ólafsson) liderliğindeki neopagan ve barışçıl mezhep The Extended Family, kutsal topraklarda kamp kurar; toprağı kutsal olarak görürler ve putperest tanrılarına yakın olmak isterler. Öfkeli genç bir adam olan Gunnar’ın (Haraldur Stefánsson) önderliğindeki bir grup İzlandalı motorcu da bu “kutsal yer”in peşindedir. Arazinin mülkiyetini almak için destek çağırı ve kısa süre sonra Danimarkalı Hopper (Bo Larsen) liderliğindeki bir grup Danimarkalı bisikletçi feribotla bu kutsal yere gelir. İki grubun çatışması genç bir adamın, Ivar’ın (Auðunn Lúthersson) ölümüne yol açar. Andri, Ivar’a yabancı değildir o nedenle cinayet davasını araştırmak için için Kuzey’de görev yapan Hinrika’ya katılmak zorunda olduğunu hisseder.

Yapımcı ve Kreatif Direktör Baltasar Kormákur projeyle ilgili söyle söylüyor: “Netflix’in Trapped destanının bir sonraki bölümünde yer almak istemesi büyük bir onur. Trapped, İzlanda tarihinin en başarılı TV dizisi ve bu dizinin tüm dünyada Entrapped başlığıyla Netflix’te izleyicilerle buluşacak olması, diziyi şüphesiz daha da ileri götürecektir. Dizi, İzlanda’daki suçları benzersiz mekanında ele almaya devam edecek, ana karakterlerimizin hikayelerini ve köklü bir ülkede adalet arayışlarını konu edecek.”

Entrapped dizisinin 2021’de izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Emanuel Bove’un “Suzy Pommier Cinayeti” ve Tristan Bernard’ın “Bir Katilin Günlüğü romanlarının çevirileri tamamlanmış durumda

Sonraki Hikaye

Nurhan Işkın’ın üç farklı polisiye hikâyesini, Sıddık Özbey’den Ela’yı, Doruk Ateş, Faruk Kuyucu, Aydın Benli, Cuma Polat, Ali Bayram’dan yeni polisiye romanlar yayımlayacağız

En Son Yazılar