ayaz

Işın Beril Tetik İmzalı “Ayaz” Raflarda

/
2 dakikalık okuma

Korku öyküleriyle tanınan Işın Beril Tetik, bu kez bir romanla okurunun karşısında. Ayaz, Oğlak Yayınları’nın Maceraperest Kitapları arasından çıktı…

“Kadın, ağacın yaşlı ve geniş gövdesinin tam ortasına yerleştirilmişti. Bedenini saran incecik, şeffaf simli kumaş dışında çırılçıplaktı. Yüzü de dahil olmak üzere, bütün vücudu gümüş beyaz bir boyayla boyanmış, cılız gün ışığında ara ara metalik bir ışıltıyla parıldıyordu. Gözkapağının üzeri de çeşitli tonlarda maviyle boyanmıştı. Gümüş rengi kaşların altında koyu maviyle başlıyor, aşağı doğru rengi açılarak kirpik diplerinde beyazla bitiyordu. Aynı biçimde beyaza boyanmış kirpikler, takma kirpik kadar uzun ve gürdü. Uçlarına kar yağmış gibi beyaz bir madde toplanmıştı. Kirpiklerinin gölgelediği gözleriyse sanki özlem dolu bir ifadeyle donakalmış, üstünü kaplayan sütümsü tabakanın altında, mavi mavi hiçliğe dalmıştı.

AYAZ

Karla ıslanmış çürük yaprakların kapladığı toprak zeminde, ıslak ıslak parlayan, koyulu açıklı bir yığın vardı; genç kadının bedeninin tam ortası oyulmuş, o boşlukta her ne varsa çıkarılmış, yere, tam önüne yem gibi atılmıştı.

Soluk güneşin altında gümüşten bir tanrıçayı andıran genç kadının ölümü, manzarayla bütünleşmiş ama bir o kadar da akıllara durgunluk verecek bir vahşetle sergilenmişti…”

Işın Beril Tetik, korku öykülerini topladığı Kara Kara Kapkara‘nın ardından ikinci kitabı Ayaz ile okurunun karşısında.

Bir polisiye serinin ilk kitabı olarak planladığı Ayaz‘da Tetik, gerilimi yüksek bir okuma vaadi sunuyor…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

çağatay yaşmut
Önceki Hikaye

Yeni Başkomiser Galip Hikâyeleri: "Benim Canım Ailem"

şahsiyet
Sonraki Hikaye

"Şahsiyet": İki Yalnız İnsanın Hikâyesi

En Son Yazılar