Dennis Lehane İmzalı bir Polisiye – Gerilim: In With The Devil

/
2 dakikalık okuma

Sinemaya da uyarlanan Mystic River, Shutter Island ve Gone Baby Gone gibi romanların yazarı Dennis Lehane’in kaleminden altı bölümlük yeni bir polisiye-gerilim dizisi izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Apple TV+’ta ekranlara gelecek In With The Devil isimli dizide Taron Egerton (Rocketman) başrolde karşımıza çıkacak.

James Keene ve Hillel Levin’in kaleme aldığı 2010 tarihli In With The Devil: A Fallen Hero, A Serial Killer, and A Dangerous Bargain for Redemption isimli romandan uyarlanan dizinin çekimleri New Orleans’da yapılacak.

Lehane’in senarist ve yapımcı olarak konumlandığı In With The Devil iki hapishane arkadaşı arasındaki ilişkiyi ve insanların kefaret için neler yapabileceğine odaklanacak.

Apple TV+’ın açıklamasına göre hikaye, “polisiye türünün kurallarını bozup yeniden inşa ediyor,” ve parmaklıklar ardına koyulan kişilerin yardımıyla çözülecek bir gizemi konu alıyor.

Keene, Chicago’da yaşayan bir geçtir. Profesyonel kariyere doğru adım adım giden, başarılı bir futbol oyuncusu olan Keene bir takım yanlış seçimlerin sonucunda on yıllık hapis cezasına çarptırılır. Aynı hapishanede 15 yaşında bir genç kızı kaçırıp öldürmek suçundan (19 kadını daha öldürdüğünden şüpheleniliyor) hüküm giyen Larry Hall isimli bir mahkum daha vardır. Savcı, bir polis çocuğu olan Keene’e hapishaneden kurtulması için bir öneriyle gelir: Keene, Larry ile yakınlık kuracak ve cinayetleri itiraf etmesini sağlayacaktır.

Yönetmenliğini Michaël R. Roskam’ın üstlendiği dizinin çekimlerine 2021 içerisinde başlanması planlanıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

100. Yıla Özel Hercule Poirot Seçkisi Seti

Sonraki Hikaye

Hikâye mi Cinayetten Çıkar, Cinayet mi Hikâye'den?

En Son Yazılar