ilaria tuti

Ilaria Tuti’nin “Cehennem Çiçekleri” Türkçede

/
2 dakikalık okuma

İtalyan yazar IlariaTuti’nin 70 binden fazla satan kitabı Cehennem Çiçekleri, 14 dile çevrildikten sonra Türk okurla buluştu. Timaş Yayınları’nın alt markası Portakal Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan roman, şu soruyu soruyor okura: “Kendini tehdit altında hissettiği için öldüren bir hayvanın katil olduğunu söyleyebilir misiniz?”

İtalyan Alplerinin ortasında, yaşlı ormanın içinde gözleri oyulmuş bir ceset bulunur. Bu, korkunç cinayetler serisinin ilki gibi görünür…

cehennem çiçekleriBaşkomiser Teresa Battaglia, 60’larının ortalarında, adli profil oluşturma konusunda hayli başarılı bir dedektiftir. Yıllar boyunca verdiği mücadeleler sonunda ekibindeki herkesin sarsılmaz saygısını kazanmıştır. Fakat bir gün ekibe yeni katılan genç dedektife güvenip güvenemeyeceğini kestiremez. Daha da kötüsü kendisine güvenebilecek midir? Hastalığı onu her an yarı yolda bırakabilir ve Teresa bu korkuyla hastalığına yenik düşmeden önce davayı çözmelidir.

Peki hiç var olmamış birini bulmak için ne yapması gerekir? Aradığı kişi gerçekten bir katil midir?

Okuru insan olmak üzerine düşündürüyor

Cehennem Çiçekleri, bir polisiye olmasına rağmen okuru insan olmak, çocuk kalmak ve saflık üzerine düşünmeye sevk ediyor.

Vanity Fair, roman için şu tespitte bulunmuş: “IlariaTuti’nin çıkış romanı, bir gerilim-polisiye ama bunun yolu ölümden ve gizemden geçmiyor; tam olarak hayatın içinden geçiyor.”

Portakal Kitap etiketini taşıyan Cehennem Çiçekleri, Esma Fethiye Güçlü çevirisiyle raflarda…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

221b 19. sayı
Önceki Hikaye

Gerçek Cinayetlerin Peşinde: 221B'nin 19. Sayısı Raflarda

beria cenk çalışır
Sonraki Hikaye

Cenk Çalışır'dan Yeni Polisiye: "Beria"

En Son Yazılar