Heine Bakkeid

Heine Bakkeid İmzalı “Seni Yarın Özleyeceğim” Satışta

/
1 dakikalık okuma

Kuzey’den gelen son yazarlardan biri de Heine Bakkeid. Yazarın ‘Seni Yarın Özleyeceğim’ adlı romanı, Beyaz Baykuş etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kuzey Polisiyeleri, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş okuyucu kitlesi buluyor. Kuzey’den gelen son yazarlardan biri de Heine Bakkeid.

Heine Bakkeid’in kuzeyin karanlık ve tekinsiz atmosferinde ilerleyen Seni Yarın Özleyeceğim romanında, başkahramanımız Thorkild Aske’nin izinden gidiyoruz.

Seni Yarın ÖzleyeceğimBeyaz Baykuş Yayınları’ndan çıkan kitabın konusu kısaca şöyle: Eski sorgu görevlisi Thorkild Aske, gözaltında tutulduğu hapishaneden çıkar çıkmaz Norveç’in kuzeyine, denizin okyanusa açıldığı yere gönderilir. Orada, artık kullanılmayan deniz fenerinde genç bir adam kaybolmuştur. Ülkede sonbahar fırtınalarının ve karanlık zamanlara geçişin can sıkıcı döneminin başlangıcıdır. Kısa süre sonra Aske’nin orada yalnız olmadığı anlaşılır. Yüzü olmayan bir kadın cesedi, bu yolculuğunda ona eşlik etmektedir…

Ayşe Erbulak’ın çevirdiği Seni Yarın Özleyeceğim, 1974 Tromsø doğumlu Heine Bakkeid’in ilk polisiye romanı. Yazar, 2006’da ilk romanı Nabızsız‘ın ardından peş peşe yedi çocuk romanına imza attı.

Seni Yarın Özleyeceğim/Heine Bakkeid
Çevirmen: Ayşe Erbulak
Beyaz Baykuş Yayınları/25 TL

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Tess Gerritsen
Önceki Hikaye

Tess Gerritsen Yeni Bir Rizzoli&Isles Macerasıyla Karşınızda: Ucubeler

the sopranos
Sonraki Hikaye

The Sopranos Beyazperdeye Uyarlanıyor

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…