Hangi sanatçının hangi bilim insanını hangi silahla öldürdüğünü bulabilir misin?

3 dakikalık okuma

Opera’da akıl almaz bir cinayet meydana gelmişti. Temiz teknoloji üzerine çalışan dört bilim insanı, çamaşır ipi, raket kordajı, misina ve gitar teli gibi farklı cinayet aletleriyle boğularak öldürülmüştü. Görgü tanıkları, her cinayeti farklı bir kişinin işlediğini söylüyordu. Bu kişileri de tişörtlerinin deseniyle ayırt edebilmişlerdi. Bu bilgiler ışığında şüpheler, dört opera sanatçısında yoğunlaşıyordu. Hangi sanatçının hangi bilim insanını hangi silahla öldürdüğünü bulabilir misin?

  • Alto sesli sanatçı çizgili bir tişört giyiyordu ve öldürdüğü kişi rüzgar teknolojileri üzerine çalışan bilim insanı değildi. Puantiyeli bir tişört giyen şüpheli baritondu.
  • Cinayet silahı olarak misina kullanan kişi, puantiyeli bir tişört giyiyordu. Ahmet cinayet silahı olarak çamaşır ipi kullanmamıştı.
  • Ayşe, cinayet silahı olarak raket kordajı kullanmıştı ve tabii ki bariton değildi, baritonlar erkektir. Ali’nin üzerinde çiçek desenli bir Hawai tişörtü vardı.
  • Tenör, güneş enerjisi üzerine çalışan bilim insanını öldürmüştü. Puantiyeli tişört giyen kişi soğuk füzyon üzerine çalışan bilim insanını öldürmemişti.
  • Ekose bir tişört giyen şüpheli, bariton değildi ve hidrojen üzerine çalışan bilim insanını öldürmüştü. Ahmet, rüzgar enerjisi üzerine çalışan bilim insanını öldürmüştü.
  • Zehra, soprano değildi, cinayet silahı olarak gitar telleri kullanmamıştı ama çizgili bir tişört giyiyordu. Ali, güneş enerjisi üzerine çalışan bilim insanını öldürmüştü.
  • Raket kordajını kullanan kişi hidrojen üzerine çalışan bilim insanını öldürmüştü. Güneş enerjisi üzerine çalışan bilim insanını tenör sesli sanatçı öldürmüştü ki bu Zehra değildi, tenörler erkektir.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

20. yüzyılın aranan casuslarından Sinclair O’Reily kimin için çalışıyor?

Sonraki Hikaye

Paganlardan Gelen Mesaj: Der Pass (Pagan Peak)

En Son Yazılar