Haftalık Polisiye Seyir Rehberi: Gerçek Suç Belgeselleri

1 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın polisiye seyir rehberinde, farklı dijital platformlara yeni eklenen gerçek suç belgesellerini derledi.

Gelmiş Geçmiş En Kötü Ev Arkadaşı

Gerçek suç belgesel dizisi Gelmiş Geçmiş En Kötü Ev Arkadaşı’nın merakla beklenen ikinci sezonu Netflix’e eklendi. İlk sezonu 2022’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan dizi, tehlikeli kişilerle aynı evi paylaşan insanların gerçek hikâyelerini anlatıyor. Beş bölümden oluşan yapımın her bölümünde farklı bir hikâye ele alınıyor.

Gelmiş Geçmiş En Kötü Ev Arkadaşı

Lethally Blonde

BluTV’nin Discovery+ seçkisine yeni eklenen gerçek suç belgesel dizisi Lethally Blonde, ün peşinde koşan insanların trajik hikâyesini anlatırken şöhretin karanlık tarafına dikkat çekiyor. Altı bölümden oluşan diziyi daha önce The Playboy Murders’ta yer alan Holly Madison sunuyor.

Lethally Blonde

Lucrecia: A Murder in Madrid

1992 yılında Madrid’de terk edilmiş bir gece kulübünde vurularak öldürülen Dominikli sığınmacı Lucrecia Pérez’in trajik hikâyesini anlatan Lucrecia: A Murder in Madrid, Disney+ kataloğuna eklendi. İspanya’nın ilk resmi “nefret suçu” olarak kabul edilen bu cinayetin siyasi ve toplumsal yönünün incelendiği yapımın yönetmen koltuğunda Salvados ve Six Dreams‘in yönetmeni David Cabrera oturuyor.

Lucrecia: A Murder in Madrid gerçek suç belgeseli

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

2023 Kayıp Rıhtım Okur Anketi'nde oylama süreci başladı: 221B, Yılın En İyi Dergisi Kategorisinde Aday

Sonraki Hikaye

Darren Aronofsky, Huston'ın 'Caught Stealing' Romanını Sinemaya Uyarlıyor

En Son Yazılar