Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın polisiye seyir rehberinde farklı platformlarda izleyebileceğiniz belgesel ve dizileri derledi.

Son Narkotik (Prime Video)

1985 yılında, Amerikalı bir narkotik polisi olan Camarena, Meksika’nın en ünlü uyuşturucu baronu tarafından kaçırıldı, işkence gördü ve öldürüldü. Camarena’nın ölümünden tam otuz beş yıl sonra, uyuşturucu kartelinin üç eski üyesi bu infazın bilinmeyen yüzünü anlatıyor. Dört bölümden oluşan belgesel dizisi Son Narkotik, Prime Video’da.

son narkotik

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili (Netflix)

Seri katil vakalarıyla en sık karşılaşılan ülkenin ABD olduğu bilinen bir gerçek. Listenin ikinci sırasında bulunan İngiltere’de 166 seri katil varken, Amerika’da bu sayı 3200’lerde. Meksika, en çok seri katil bulunan ülkeler listesinde yer almıyor. Netflix’in yeni belgeseli Yaşlı Kadınların Sessiz Katili, Meksika’nın ilk seri katilini konu ediyor. Juanna Barazza, 2008 yılında 16 yaşlı kadını boğarak öldürmekten tutuklandı. Yaşlı Kadınların Sessiz Katili, hafta sonu ne izlesem diye düşünen gerçek suç severler için ideal.

yaşlı kadınların sessiz katili

Tell Me Your Secrets (BluTV)

Başrollerini Amy Brenneman, Hamish Linklater ve Lily Rabe’nin paylaştığı Tell Me Your Secrets, geçmişte bir seri katille karşılaşmış olan Emma, geçmişi peşini bırakmayan suçlu John ve kaybolan kızını arayan Mary’nin hikâyesini anlatıyor. Tell Me Your Secrets, eğer gözünüzden kaçtıysa, tüm bölümleriyle BluTV’de.

tell me your secrets

Jared From Subway: Catching a Monster (Discovery+)

Haftalık polisiye seyir rehberimizi takip eden bir gerçek suç hayranıysanız, Discovery+’ın zengin polisiye kataloğundan haberiniz vardır. Jared From Subway: Catching a Monster, dikkatimizi çekmeyi başardı. Bir sandviç zinciri olan Subway’in reklamları sayesinde ünlenen Jared Fogle’in çocuk istismarından yakalanma hikâyesini röportajlar ve gerçek görüntülerle anlatıyor.

jared from subway: catching a monster

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Röportaj: Donna Leon

Sonraki Hikaye

Örümcek Kuşu - Michael Connelly

En Son Yazılar