BBC, Aberdeen’de geçen yeni suç draması Granite Harbour’ı duyurdu

1 dakikalık okuma

Aberdeen’de geçen ve yeni yetenekler Romario Simpson ve Hannah Donaldson’ın başrollerini paylaştığı Granite Harbour, BBC İskoçya, BBC One ve Player için ağ tarafından duyurulan üç bölümlük yeni bir drama dizisi olarak planlanıyor.

Granite Harbour, İskoçya Polis Teşkilatına katılmak üzere Aberdeen’e gelen eski asker Davis Lindo’nun (Simpson) hikayesine odaklanıyor. Dizinin konusu ise şöyle;

Kraliyet Askeri Gücü’ndeki görevini tamamlayan Lindo, New Scotland Yard’da dedektif olmayı hayal eder. Ancak kendisini İskoçya’nın Kuzeydoğusuna Polis Dedektifi olarak eğitilmek üzere gönderilirken bulur ve bu askerin daha önce bildiği her şeyden uzak bir dünya olan Aberdeen’deki yeni hayatına hızla uyum sağlaması gerekir.

Lindo, kesin bir zekaya ve yalnız hareket etmeye alışkın olan akıl hocası DCI Tara ‘Bart’ Bartlett’te (Hannah Donaldson)ortaklık kurar ve bu beklenmedik ortaklık, birlikte, Aberdeen’in Petrol Endüstrisinden en tanınmış yüzlerinden birinin öldürülmesiyle ilgili ilk vakalarının dalgalı sularında test edilir. Aniden Lindo ve Bartlett kendilerini eski ve yeni enerji arasındaki kurumsal bir savaşın içinde bulurlar.

Dundee doğumlu aktris Donaldson’ın yanı sıra, kadroya katılan diğer önde gelen İskoç oyuncular arasında Dawn Steele, Gary Lewis ve Fiona Bell yer alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Ray Lawrence’ın ödüllü dedektiflik hikayesi 'Lantana' MUBI'de yayında

Sonraki Hikaye

'9-1-1: Lone Star' 4. sezon onayını aldı

En Son Yazılar